دسته‌ها
اخبار

راه‌حل ژاپنی‌ها برای حل بحران پیری جمعیت و جلوگیری از نابودی ژاپن

گزارش رسانه‌های خبری ژاپن حاکی است دولت این کشور در پی بحران کاهش جمعیت و کهنسالی این کشور به خانواده مهاجرانی با فرزندان متولد و بزرگ شده ژاپن، اقامت ویژه اهدا می‌کند.

به گزارش بنیانا به نقل از روزنامه «آساشی شیمبون»، جمعیت ژاپن در سال ۲۰۲۲ میلادی با ۸۰۱ هزار نفر کاهش نسبت به سال قبل به ۱۲۲ میلیون و ۴۲۳ هزار و ۳۸ نفر رسید که این امر بزرگ‌ترین کاهش در تاریخ این کشور محسوب می‌شود.

در پی این بحران، این کشور می‌خواهد به برخی از فرزندان خانواده‌های مهاجر غیرقانونی مجوز اقامت ویژه اهدا کند. در ادامه این گزارش آمده است: این مصوبه که اوایل ماه جاری میلادی اعلام شد بر روی حل مسئله تعداد بیشماری از خانواده‌های خارجی تاثیر چندانی نخواهد گذاشت زیرا وزارت دادگستری ژاپن گفته است شرایط خاصی را برای اهدای این روادید ویژه در نظر دارد. حدود ۲۰۰ دانش‌آموز زیر ۱۸ سال که در ژاپن متولد شده و از ابتدائی تا دبیرستان به مدرسه رفته‌اند می‌توانند این مجوز را اخذ کنند.


با دکمه‌های زیر این صفحه را برای دیگران ارسال کنید
بنیانا

از بنیانا

سایت بنیانا محل نشر مقاله و خبر درباره دین اسلام است. در بنیانا درباره رویدادهای مهم پیرامون فرهنگ اسلامی و سبک زندگی در انقلاب اسلامی ایران می‌خوانیم... کلمه بُنیانا در اینجا به معنای پایه، اساس و بنیاد است.

رخداد از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات