درباره بنیانا

وب سایت بنیانا با آدرس www.bonyana.com محل نشر مقاله و خبر درباره دین اسلام است. در بنیانا درباره رویدادهای مهم پیرامون فرهنگ در انقلاب اسلامی ایران می‌خوانیم. جدیدترین کتاب‌ها و برنامک‌های موبایلی را معرفی می‌کنیم. کلمه بنیانا در اینجا به معنای پایه ، اساس و بنیاد است.


در روزگاری که اکثریت محتوای شبکه های اجتماعی آموزنده نیست باید بدانیم که فضای برخط و آنلاین فقط برای سرگرمی ساخته نشده ؛ یادگیری و مطالعه و تحقیق و تفکر هم بخشی از فایده های فضای برخط است . سایت بنیانا در ایامی که اکثریت رسانه ها فقط به پوشش خبری سخنان چهره های سیاسی و … می‌پرداختند راه اندازی شد تا راه حلی برای عبور از ابتذال فضای وب و رسانه های ایران باشد

سایت بنیانا , ابتدای آذر ماه سال ۱۳۹۲ به صورت آزمایشی شروع به کار کرد و بعد از چند روز به صورت کامل و عمومی منتشر شد.

“ساده و بدون جزئیات” بودن اولویت ما در طراحی گرافیک سایت بنیانا بوده است. به همین دلیل فقط ویجت‌های ضروری همچون بخش جستجو و تعدادی از آخرین مطالب و صفحات مهم بنیانا در بخش انتهای وب سایت قرار گرفته است. این تصمیم به جهت آسانی خواندن محتوا روی موبایل و سهل بودن رسیدن به متن مفیدی که مردم به دنبال آن هستند گرفته شده است.

از آغاز کار سایت بنیانا تاکنون نوجوانان و جوانان , دختران و پسران زیادی با بنیانا همکاری داشته اند از کمک برای تولید محتوا تا همیاری و بازنشر مطالب در شبکه های اجتماعی ؛ از همه آن‌ها سپاس‌گزاریم.

بخشی از مطالب سایت نوشته اعضای تحریریه بنیانا است و برخی دیگر از مطالب سایت بازنشر از مطالب نشریات معتبر و یا برگرفته از سایت های فارسی زبان است.

در هر مورد منابع به صورت کامل در انتهای هر مطلب نوشته میشود. در بازنشر و استفاده از متن های ترجمه شده و… قوانین کپی رایت (حق مولف) منبع اصلی معتبر است. کپی برداری از مطالب نوشته شده توسط سایت بنیانا با ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب بلامانع است. پیشنهاد می کنیم صفحه “قوانین کپی و استفاده از مطالب” را بخوانید

برای ارتباط با تحریریه بنیانا از طریق صفحه تماس پیام خود را ارسال فرمایید.


ثواب شروع کار سایت بنیانا و ادامه فعالیت آن به ساحت اقدس حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها پیشکش میشود.


شعارِ ” به رنگ الهی باشیم 💚 ”

این شعار که در بالای سایت در کنار نام سایت ” بنیانا ” نوشته است به پیشنهاد یکی از مخاطبین بنیانا و براساس آیه قرآن کریم است…

“سوره بقره (آیه ۱۳۸)
صِبْغَةَ اللَّهِ وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ صِبْغَةً وَنَحْنُ لَهُ عَابِدُون.”

ترجمه استاد علی ملکی این آیه را اینگونه به فارسی ترجمه کرده است:
«… بله، به ایمانمان رنگ خدایی می‌دهیم و چه کسی بهتر از خدا به دل‌ها رنگ می‌دهد؟ ما فقط خدا را بندگی می‌کنیم.»

هم چنین شما می توانید ترجمه های دیگر و پنج مورد از تفاسیر این آیه شریف را در سایت دانشنامه اسلامی (لینک) بخوانیدپاسخ به سوالات متداول :

سایت بنیانا کاملا مستقل است. بر خلاف تصور عامه مردم که هر رسانه متعلق به دین داران از طرف نهادها و سازمان‌ها حمایت می‌شود بسیاری از وب‌سایت‌ها کاملا آتش به اختیار و فارغ از بودجه‌های دولتی فعالیت می‌کنند.

البته گروه تحریریه سایت بنیانا خود را طرفدارِ همه نهادها و سازمان‌های دین داران می‌داند.

هزینه‌های ادامه فعالیت سایت بنیانا از سوی گروه تحریریه و مردم مسلمان تامین میشود و به زودی ریز جزئیات در صفحه ” نذر فرهنگی و حمایت مالی (+شفافیت)” درج می‌شود.