دسته‌ها
اخبار

نقص یک ربات کره جنوبی ، یک کارگر را کشت

رسانه‌های کره‌جنوبی از کشته شدن یک کارگر به دست یک «ربات صنعتی» در مرکز توزیع محصولات کشاورزی در جنوب این کشور خبر دادند.

به گزارش رسانه بنیانا به نقل از خبرگزاری مهر، به نوشته رسانه‌های کره‌جنوبی، یک ربات صنعتی که مسئولیت جابه‌جایی جعبه‌ها را در یک مرکز توزیع فراورده‌های کشاورزی برعهده داشته، یکی از کارگران این مجموعه را به قتل رسانده است.

این حادثه در یک مجتمع صنعتی واقع در استان گیونگ‌سانگ جنوبی رخ داده است. گفته می‌شود این کارگر که حدود ۵۰ سال داشته و کارمند یک شرکت رباتیک در کره‌جنوبی بوده، مسئول رسیدگی و تعمیر ربات‌های فعال در کارخانه مذکور بوده و در زمان وقوع حادثه، در حال بررسی سنسورهای یکی از ربات‌ها بوده است.

براساس گزارش‌ها، این ربات، فرد مذکور را با یک جعبه «فلفل دلمه‌ای» اشتباه گرفته و او را بلند کرده و به شدت روی تسمه نقاله می‌کوبد!

این فرد به‌رغم انتقال به بیمارستان، به‌دلیل شدت جراحات وارده به سر و سینه‌اش، جان خود را از دست می‌دهد. پلیس کره‌جنوبی تحقیقات خود درباره علت اصلی این حادثه را آغاز کرده است.

مجتمع صادرات کشاورزی دانگوسئونگ، قول داده است تا ابعاد حادثه را ارزیابی و سامانه‌های «دقیق و امن» برای نظارت بر عملکرد ربات‌ها ایجاد کند. نام کارخانه رباتیک دخیل در این حادثه فاش نشده است.


با دکمه‌های زیر این صفحه را برای دیگران ارسال کنید
بنیانا

از بنیانا

سایت بنیانا محل نشر مقاله و خبر درباره دین اسلام است. در بنیانا درباره رویدادهای مهم پیرامون فرهنگ اسلامی و سبک زندگی در انقلاب اسلامی ایران می‌خوانیم... کلمه بُنیانا در اینجا به معنای پایه، اساس و بنیاد است.

رخداد از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات