دسته‌ها
اخبار

طعنه شیطان ایلان ماسک به جمله «ایران جنگ می‌خواهد»

شیطان «ایلان ماسک» سرمایه‌دار آمریکایی شنبه با انتشار تصویری طعنه‌آمیز در شبکه اجتماعی ایکس حاوی جمله «ایران جنگ می‌خواهد» که این روزها بر سر زبان مقام‌های واشنگتن افتاده است، از سیاست‌های جنگ‌طلبانه ایالات متحده در خاورمیانه انتقاد کرد. در ادامه همراه رسانه بنیانا باشید

در تصویر جغرافیایی که ماسک منتشر کرده، ایران در مرکز منطقه‌ای قرار دارد که اطراف آن مملو از پایگاه‌های نظامی ایالات متحده است که با پرچم این کشور مشخص می شوند.

مالک شبکه اجتماعی ایکس با همرسانی این تصویر که در بخش بالای آن عبارت «ایران جنگ می‌خواهد» به چشم می‌خورد، به کنایه نوشته است: «ببینید آنها چقدر کشورشان را نزدیک پایگاه‌های نظامی ما قرار داده‌اند». جمله ای که در واقع نگاهی انتقادی به سیاست‌های جنگ افروزانه آمریکا در منطقه خاورمیانه دارد.

لازم به یادآوری است که این تصویر چند سال پیش نیز مورد توجه کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفته بود و این بار توسط ماسک در شرایطی که آمریکا حمایت تمام قدی از جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم بی گناه غزه داشته است، همرسانی می شود.

طی سه هفته اخیر رژیم صهیونیستی حملات گسترده‌ای را با حمایت آمریکا در نوار غزه انجام داده و در همین چارچوب ایالات متحده حمایت نظامی خود را از اسرائیل افزایش داده و یک ناو هواپیمابر به شرق مدیترانه اعزام کرده است.

این درحالی است که دولت واشنگتن با وجود اینکه از جنایت رژیم صهیونیستی و جنگ این رژیم در غزه دفاع می‌کند، ایران را متهم به جنگ طلبی می‌کند.

به گزارش ایرنا، عملیات طوفان الاقصی در حالی وارد بیست و چهارمین روز خود شده که خبرها از تشدید حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی، درمانی و مدارس غزه حکایت دارد.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل از زمان آغاز درگیری‌ها میان گروه‌های مقاومت فلسطین و اسرائیل تاکنون نتوانسته‌اند هیچ قطعنامه‌ای برای برقراری آتش بس فوری به تصویب برسانند.

تاکنون پیش‌نویس ۲ قطعنامه‌ روسیه و قطعنامه‌های پیشنهادی آمریکا و برزیل در شورای امنیت سازمان ملل یا رای نیاورده یا وتو شده است و پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی جدید برزیل بعنوان رئیس دوره‌ای شورای امنیت روی میز دیپلمات‌ها برای بحث و بررسی قرار دارد.

با دکمه‌های زیر این صفحه را برای دیگران ارسال کنید
بنیانا

از بنیانا

سایت بنیانا محل نشر مقاله و خبر درباره دین اسلام است. در بنیانا درباره رویدادهای مهم پیرامون فرهنگ اسلامی و سبک زندگی در انقلاب اسلامی ایران می‌خوانیم... کلمه بُنیانا در اینجا به معنای پایه، اساس و بنیاد است.

رخداد از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات