قوانین عضویت در سایت بنیانا

خلاصه قوانین سایت بنیانا

رعایت همه احکام اسلامی برای همه کاربران و اعضای وب سایت بنیانا bonyana.com الزامی است. هر نوع رفتار و نشر متن و نظرات برخلاف احکام اسلام موجب جریمه کاربر میشود.

جریمه حساب کاربری در سایت بنیانا چگونه است؟ در مرحله اول برای چند روز اکانت فرد خطا کننده تعلیق میشود و در مرحله دوم در صورت تکرار گناه اکانت مذکور به صورت کامل از سایت حذف میشود.

مشروح قوانین عضویت در سایت بنیانا

1.قوانین عضویت در سایت بنیانا مطابق با احکام دین مبین اسلام است. کاربران عضو وب سایت بنیانا اجازه نوشتن متن شامل غیبت و تهمت را ندارد همچنین نشر هرگونه دروغ و خبر نامید کننده یا طرفداری از مستکبرین فعلی دنیا از جمله آمریکا و داعش و آل سعود و… شامل مواردی است که اکانت کاربر را با جریمه روبرو میکند.

2.مدیران و تیم تحریریه وبسایت بنیانا در زمینه پاسخ به سوالات شرعی و شبهات موردی کاربران وظیفه ای ندارند. بدیهی است کاربران باید هر سوال شرعی خود را در سایت مرجع تقلید خود یا سایت هایی که توسط حوزه علمیه معرفی شده است از جمله سایت ” مرکز ملی پاسخ به سوالات دینی pasokhgoo.ir ” و … مطرح کنند. هرگونه طرح سوالات شبهه برانگیز در متن نظرات سایت بنیانا خطا است و اکانت کاربر را با جریمه و تعلیق روبرو میکند. کاربرانی که عضو سایت می شوند باید همه قوانین را بپذیرند .

3.چنانچه کاربران در صحبت ها و متن نظرات خود کلمات نامناسب (ناسزا و فحش) به کار ببرند در مرحله اول چند روز تعلیق می‌شوند و در مرتبه دوم اکانت آنها کاملاً غیر فعال میشود

4.ما در وب سایت بنیانا کاملا به احکام حق مولف و ناشر پایبند هستیم و از همه اعضای سایت می‌خواهیم در هنگام بازنشر یا اشاره به متنی منبع آن را ذکر کنند

5.نشر هر گونه موارد تبلیغات که معرفی کننده یا تبلیغ کننده برند تجاری خاصی باشد ممنوع است و شامل موارد جریمه میشود

6.استفاده از نام کاربری (شناسه انگلیسی یا اسم فارسی) مشابه نام سازمان ها ادارات موسسات دولتی و خصوصی و افراد مشهور مجاز نیست و شامل جریمه می شود ( استفاده از نام موسسات دولتی و خصوصی و افراد حقوقی توسط افراد حقیقی ممکن است باعث هزینه برای تحریریه بنیانا و ایجاد شکایت نامه ها علیه بنیانا شود)

7.امید داشتن و شاد زیستن یکی از جوانب دین داری ما است لذا در هنگام پاسخ به نظرات دیگران و نوشتن نظر خود از به کارگیری الفاظ و جملاتی و پاراگراف هایی که باعث دلسردی و نا امیدی و افسردگی کاربران دیگر می‌شود خودداری کنید

8.شما با عضویت در سایت و پذیرفتن قوانین ملزم به رعایت احکام شرعی هستید در واقع اعضای سایت می بایست همان احکامی را که در فضای عیان (مسجد و خیابان) رعایت می‌کنند در فضای رایان (اینترنت) و بستر مجازی سایت بنیانا رعایت کنند.

9.اعضای وبسایت اجازه ندارند تصویر چهره خود را به عنوان تصویر پروفایل استفاده کنند. هرگونه استفاده از تصاویر نامناسب یا تصاویر دختران و پسران موجود در صفحه جستجوی گوگل ممنوع است. خواهران و برادران بزرگوار میبایست از تصویری با حجاب شرعی برای تصویر پروفایل کاربری استفاده کنند. زیر پا گذاشتن هر یک از موارد بالا شامل جریمه اکانت کاربری است. در مرحله اول چند روز حساب کاربری فرد تعلیق میشود و در مرتبه دوم حساب کاربری فرد به صورت کامل غیرفعال میشود.

10.غیبت درباره هر یک از مسلمانان چه فارسی زبان باشند یا نباشد چه از مسئولین باشد یا نباشد مجاز نیست. تهمت زدن به هر یک از مسلمانان چه از مسئولین باشد یا نباشد مجاز نیست. دروغ پراکنی و مسخره کردن بر اساس اراجیف و شایعات موجود در شبکه های اجتماعی درباره مسئولین کشور جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست و کاربرانی که این قوانین را زیر پا بگذارند جریمه می شوند.

11.تیم تحریریه سایت بنیانا به هیچ عنوان برای مدنظر قرار دادن ۱- افراد مخالف دین اسلام و ۲- افراد ضد انقلاب اسلامی ایران و ۳-اصلاح‌طلبان آمریکایی و بقیه ۴- منافقین و ۵- افراد جاهل مقصر ، وظیفه ای ندارد هرگونه حضور افراد مذکور در وبسایت که به هر شکل در متن ها و نظرات خود اهداف پلید و ذهنیت تاریک خود را مشخص کنند با جریمه و حذف اکانت کاربری همراه است .

12.کاربران عضو سایت بنیانا اجازه ندارند کسی را تحت فشار روانی و رسانه ای قرار دهند. مجاز نیستید مسائل حریم خصوصی کسی را مطرح کنید. ریختن آبروی مردم از بزرگ ترین گناهان است. در صورت مشاهده موارد مذکور اکانت فرد تعلیق و حذف می شود.

13.نوشتن و اشاره به لینک مشخص و قابل کلیک به سایت های غیراخلاقی و سایت های مربوط به اصلاح طلبان افراطی و رسانه های ضد انقلاب اسلامی مجاز نیست و نظرات مذکور حذف میشوند.

14.مردمی که با پذیرفتن قوانین عضو سایت بنیانا می‌شوند اجازه ندارند در بخش شناسنامه پروفایل کاربری خود آدرس منزل یا شماره تماس شخصی خود را بنویسند. هم چنین مجاز نیست دیگر مواردی که مسیر سواستفاده را برای افرادی با قلب مریض باز میکند در بخش بیوگرافی پروفایل خود بنویسید.

15.کاربران می بایست در نوشتن همه متن های خود از زبان شیرین فارسی استفاده کنند.

16.اعضای بزرگوار سایت بنیانا لطفا هر چند ماه برای مطالعه نسخه بروزرسانی شده متن قوانین به این صفحه مراجعه کنید.