دانلود کتاب نقش و رسالت زن ؛ 5 جلد رایگان

فهرست محتوای این صفحه ⬇️ پنهان کردن 1. جلد اول کتاب نقش و رسالت زن | عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی 1.1. جلد دوم کتاب نقش و رسالت زن | . الگوی زن 1.1.1. جلد سوم کتاب نقش و رسالت زن | زن و خانواده 1.1.1.1. جلد چهارم کتاب نقش و رسالت … ادامه خواندن “دانلود کتاب نقش و رسالت زن ؛ 5 جلد رایگان”

کتاب نقش و رسالت زن
کتاب نقش و رسالت زن

مجموعه پنج جلدی نقش و رسالت زن منتشر شد
مجموعه 5 جلدی « نقش و رسالت زن » کامل‌ترین و جامع‌ترین اثری است که از دیدگاه‌ها و نظرات رهبر معظّم انقلاب اسلامی درباره زنان و ابعاد مختلف و مسائل مرتبط به این حوزه -توسط انتشارات انقلاب اسلامی- در چهار نوبت به چاپ رسیده است.

این انتشارات به منظور سهولت دسترسی علاقه‌مندان به این مجموعه، نسخه‌الکترونیکی آن را به صورت رایگان منتشر کرد.

عناوین این مجموعه به ترتیب عبارت‌اند از؛ عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی- اسلامی، الگوی زن، زن و خانواده، جایگاه و مسائل زنان در فرهنگ اسلام و تجدّد و عرصه‌های حضور اجتماعی زن. مطالعه این اثر علاوه بر آشنایی مخاطب و خوانندگان محترم با نظرات دقیق اسلام در حوزه‌های گوناگون مرتبط به زنان می‌تواند راهگشایی برای رفع بسیاری از مشکلات در زندگی خانواده‌ها و بانوان محترم و کم و کیف حضور اجتماعی مناسب و همراه با عزّت آنان باشد.

در ادامه مطلب به معرفی کوتاهی از جلدهای مختلف این کتاب می پردازیم و پس از راهنمای تهیه و لینک های دانلود کتاب قرار دارد .

 

جلد اول کتاب نقش و رسالت زن | عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی

پنج فصل و با عناوین عفّت و حیا، روابط زن و مرد، حجاب و پوشش، کشف حجاب و بی‌بندوباری، و روش برخورد با بی‌بندوباری ارائه گردد. در بخشی از جلد اول این کتاب با عنوان «مقابله قاطع با بی احترامی نسبت به حجاب در دانشگاه‌ها» این بخش از بیانات رهبر انقلاب آمده است: «محیط دانشگاه ها بسیار مهم است. در محیط دانشگاه ها خانم های دانشجو و استاد باید سعی کنند همین روحیه و فرهنگ اسلامی را ترویج کنند. اگر کسانی خدای ناکرده در دانشگاه های کشور هستند که نسبت به حجاب اسلامی و زنان و دانشجویان دختر مسلمان بی احترامی میکنند، به آنها اجازه ندهید افکار فاسد خود را منتشر کنند. محیط دانشگاه باید محیط اسلامی باشد. باید محیطی برای رشد انسان و زن اسلامی باشد.»

 

 

جلد دوم  کتاب نقش و رسالت زن | . الگوی زن

ضرورت ارائهٔ الگوی صحیح در حیات انسانی، فاطمهٔ زهراسلام‌الله‌علیها الگوی جامع زن و حیات انسانی، حضرت فاطمهٔ زهراسلام‌الله‌علیها وعرصهٔ خانوادگی، عرصهٔ مجاهدهٔ سیاسی و اجتماعی، عرصهٔ معرفتی عرفانی، عرصهٔ عبادی، عظمت و کمالات، الگوی عاشورایی زن، الگوهای قرآنی زن، الگو شدن زن مسلمان ایرانی دسته‌بندی و ارائه گردد.

 

جلد سوم  کتاب نقش و رسالت زن | زن و خانواده

در کتاب نقش و رسالت زن ، با ارائهٔ موضوعی و عنوانی بیانات مقام معظّم رهبری، در سه فصل، اهمیت و ریشه‌یابی مسائل زنان، زن در فرهنگ غرب، منزلت و جایگاه زن در اندیشهٔ اسلامی، می‌توان با ریشه‌یابی مسائل زنان، تفاوت نگاه غرب و نگاه اسلام را در موضوع زن بازشناسی کرد.

 

 

جلد چهارم کتاب نقش و رسالت زن | جایگاه و مسائل زنان در فرهنگ اسلام و تجدد

در این کتاب، با ارائهٔ موضوعی و عنوانی بیانات مقام معظّم رهبری، در سه فصل، اهمیت و ریشه‌یابی مسائل زنان، زن در فرهنگ غرب، منزلت و جایگاه زن در اندیشهٔ اسلامی، میتوان با ریشه‌یابی مسائل زنان، تفاوت نگاه غرب و نگاه اسلام را در موضوع زن بازشناسی کرد.

 

جلد پنجم کتاب نقش و رسالت زن | عرصه‌های حضور اجتماعی زن

با توجّه به نگاه هدفمند مقام معظّم رهبری مدّظلّه‌العالی به مسائل زنان با وجود رویکرد تمدن‌گرایی اسلامی که ایشان دارند؛ ضروری است که خطوط معیارهای اسلامی متناسب با شرایط زمان ومکان در زمینهٔ حضور اجتماعی زن از دیدگاه معظّمٌ‌له جمع‌بندی گردد. این بیانات در سه فصل با عناوین: جایگاه اجتماعی زنان، تعلیم وتربیت زنان و نقش زن در انقلاب اسلامی، تدوین شده و در تمامی این زمینه‌ها سعی شده است آرای مقام معظّم رهبری(مدّظلّه‌العالی) به صورت دقیق استخراج و با عنوانگذاری مناسب سیر منطقی موضوعات بگونهای ارائه گردد که پاسخگوی مشکلات و نیازهای امروز باشد.

 

 

در استخراج، گردآوری و دسته‌بندی سخنان معظّمٌ‌له و ارائهٔ آن در قالب اثر حاضر، تمامی سخنرانی‌ها و پیام‌های ایشان دربارهٔ زنان، از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تا سال۱۳۹۲ حتّی سخنانی که رسانه‌ای نشده است ـ مانند توصیه‌هایی که هنگام خواندن خطبهٔ عقد به جوانان داشته‌اند ـ مورد بررسی قرار گرفته است.

 

مجموعه پنج جلدی کتاب نقش و رسالت زن که به کوشش دکتر امیرحسین بانکی پور و همکارانش تهیه شده است تازه‌ترین کتاب انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی است. علاقه‌مندان برای اطلاع از نحوهٔ تهیه کتاب فوق می‌توانند با شماره تلفن‌های ۶۶۴۹۳۵۴۸ و ۶۶۴۸۳۶۹۵ تماس حاصل نمایند و یا به آدرس www.book-khamenei.ir مراجعه نمایید. هم چنین می توانید از سایت پاتوق کتاب فردا خرید کنید

 

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

دانلود رایگان کتاب نقش و رسالت زن به صورت فایل پی دی اف ( PDF )

حجم هر فایل تقریبا یک مگابایت

دانلود جلد اول

دانلود جلد دوم

دانلود جلد سوم

دانلود جلد چهارم

دانلود جلد پنجم

[/box]

 

سیدحسام علوی

نویسنده: سیدحسام علوی

سید حسام هستم . یک جنوبی خون گرم . دوست و همراه همیشگی من کتاب های تاریخی هستن . کلا به تاریخ بی نهایت علاقه مندم .با همکاری دیگر نویسندگان اینجا درباره سبک زندگی اسلامی خبر و مقاله منتشر میکنم . یا علی مدد.

guest
10 نظرات
قدیم ترین
جدیدترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
امیدی
امیدی
2 سال قبل

واقعا ممنونم
از انتشارات هم تشکر ویژه میکنم که نسخه الکترونیک‌ رو رایگان قرار دادند.

الهه
الهه
2 سال قبل

سلام.ممنون.خدا اجرتون بده

بنیانا
بنیانا
پاسخ به  الهه
9 ماه‌ها قبل

سلام . ان شاالله

شریفی
شریفی
2 سال قبل

سلام با تشکر از اینکه ارائه مطالب برای بهره برداری همگان، آزاد قرار داده شده است .اجرکم الی الله

بنیانا
بنیانا
پاسخ به  شریفی
9 ماه‌ها قبل

سلام . سپاس

نیک زاد
نیک زاد
2 سال قبل

ممنون از اینکه این کتاب عالی را در اختیار علاقه مندان قرار دادید

مهدی صنعتگر
مهدی صنعتگر
9 ماه‌ها قبل

سلام و سپاس از اینکه این کتابهای ارزشمند رو رایگان قراردادید.ومتشکرم میشوم اگه کتابهای دیگر در زمینه سیر و سلوک و کتب عبادی و اخلاقی رو هم بارگذاری بفرمایید

بنیانا
بنیانا
پاسخ به  مهدی صنعتگر
9 ماه‌ها قبل

سلام . ان شاالله

ناشناس
ناشناس
4 ماه‌ها قبل

چجوری میشه این کتابارو تهیه کرد؟

بنیانا
مدیر
پاسخ به  ناشناس
4 ماه‌ها قبل

در بخش پایانی مطلب بزنید روی لینک های دانلود هر بخش . فایل پی دی اف رو دانلود کنید. 5 تا هست. توی گوگل پلی یا کافه بازار و یا مایکت هم چستجو کنید و یک برنامه نمایشگر pdf نصب کنید. وشروع کنین به خواندن. موفق باشید ان شاالله