دسته‌ها
اخبار

بحران در انگلیس بازنده ؛ تغییر ناگهانی دو وزیر انگلیس و استعفای یک وزیر دیگر

وزیر کشور انگلیس برکنار و «جیمز کلورلی»، وزیر خارجه به عنوان وزیر کشور جدید معرفی شد؛ همچنین «دیوید کامرون»، نخست‌وزیر اسبق انگلیس، وزیر خارجه می‌شود.

«ریشی سوناک» نخست‌وزیر بریتانیا، سوئلا بریورمن، وزیر کشور جنجالی خود را همزمان با آغاز ترمیم کابینه ارشد خود برکنار کرد. «سوئلا بریورمن» وزیر کشور انگلیس روز دوشنبه (22 آبان؛ 13 نوامبر) به دلیل آن‌که تظاهرات حامی فلسطینی‌ها را «نفرت‌انگیز» توصیف کرده بود، برکنار و «جیمز کلورلی»، وزیر امور خارجه به عنوان وزیر کشور جدید در ترمیم دولت معرفی شد.

از طرف دیگر، «دیوید کامرون»، نخست‌وزیر سابق انگلیس، به عنوان وزیر خارجه در دولت مشغول فعالیت خواهد شد. او از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ به عنوان نخست‌وزیر و از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۶ به عنوان رهبر حزب محافظه‌کار فعالیت می‌کرد.

گفتنی است وزیر برکنار شده طرفدار دستگیری کسانی بود که پرچم فلسطین در دست داشته یا شعار و نمادهایی را در حمایت از فلسطین ترویج می‌دهند. بر اساس گزار‌ش‌ها وزیر محیط زیست انگلیس هم استعفا کرد.

با دکمه‌های زیر این صفحه را برای دیگران ارسال کنید
بنیانا

از بنیانا

سایت بنیانا محل نشر مقاله و خبر درباره دین اسلام است. در بنیانا درباره رویدادهای مهم پیرامون فرهنگ اسلامی و سبک زندگی در انقلاب اسلامی ایران می‌خوانیم... کلمه بُنیانا در اینجا به معنای پایه، اساس و بنیاد است.

رخداد از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات