دانلود کتاب مفاتیح الجنان ویژه مطالعه روی موبایل (فایل PDF رایگان)

فهرست محتوای این صفحه ⬇️ پنهان کردن ۱. درباره مؤلف مفاتیح الجنان ۱.۱. انگیزه نگارش مفاتیح الجنان ۱.۱.۱. ساختار و محتوای مفاتیح الجنان ۲. ویژگی­های نگارشی کتاب مفاتیح الجنان : ۳. ترجمـه کتاب مفاتیح الجنان : ۴. دانلود کتاب مفاتیح الجنان ویژه مطالعه روی موبایل (فایل PDF رایگان) ۰ مَفاتیحُ الجِنان (به معنای کلیدهای بهشت‌ها) … ادامه خواندن “دانلود کتاب مفاتیح الجنان ویژه مطالعه روی موبایل (فایل PDF رایگان)”

۰

مَفاتیحُ الجِنان (به معنای کلیدهای بهشت‌ها) نام رایج‌ترین کتاب دعا در بین شیعیان، تألیف شیخ عباس قمی (۱۲۹۴-۱۳۵۹ق) است. کتاب مفاتیح الجنان مجموعه‌ای از دعاها، مناجات‌ها، زیارات، اعمال مخصوص ایام سال و ماه و آداب و رسوم دینی است که از پیامبر اسلام و ائمه شیعیان و علما نقل شده است. مؤلف مفاتیح بخش زیادی از این کتاب را از کتاب‌های پیشین مانند اقبال سید بن طاووس و مصباح کفعمی و زاد المعاد علامه مجلسی گرفته است. متن دعاها و زیارت‌ها به عربی نوشته شده و مؤلف در آغاز بعضی دعاها توضیحات فارسی آورده است. در ادامه مطلب همراه سایت بنیانا باشید

دانلود کتاب مفاتیح الجنان
دانلود کتاب مفاتیح الجنان

مفاتیح در سال ۱۳۴۴ق در مشهد منتشر و در مدت کوتاهی همه‌گیر شد. این کتاب در خانه‌ها و اماکن متبرکه شیعیان ایران یافت می‌شود و غالبا تنها منبع مورد مراجعه بسیاری از شیعیان جهان برای اعمال مستحبی و در مناسبت‌های مذهبی است. مشهورترین ترجمه آن به فارسی از مهدی الهی قمشه ای است. محدث قمی، کتاب الباقیات الصالحات را نیز با همان مضمون ادعیه، زیارات و نمازها به مفاتیح افزوده که در بیشتر نسخه‌ها در حاشیه مفاتیح درج شده است.

دو کتاب مفاتیح نوین و منهاج الحیاة با هدف مستندسازی و کتاب مفاتیح الحیات با انگیزه تکمیل مفاتیح الجنان منتشر شده است. خلاصه‌های متعددی از مفاتیح با نام‌های گوناگون منتشر شده است.

درباره مؤلف مفاتیح الجنان 

عباس بن محمد رضا قمی (۱۲۹۴-۱۳۵۹ق) مشهور به شیخ عباس قمی و محدث قمی از علمای شیعه در زمینه حدیث، تاریخ و خطابه است. وی صاحب تألیفات بسیاری در حوزه‌های مختلف است که معروف‌ترین آنها مفاتیح الجنان، سفینة البحار و منتهی الآمال است. محدث قمی در سال ۱۳۵۹ق در نجف درگذشت و در حرم امام علی (ع) دفن گردید. پسر محدث قمی نقل کرده است که پدرش تمام کتاب را با وضو نگاشته است.

انگیزه نگارش مفاتیح الجنان 

شیخ عباس قمی خود می‌گوید مفاتیح را به انگیزه اصلاح کتاب مِفتاح الجنان نوشته است که در آن زمان رایج و دعاهای بدون سندی در آن بوده است: «برادران دینی از من خواسته‌اند که دعاهای سنددار کتاب مفتاح الجنان را جدا نموده به همراه سایر دعاهای معتبر بنویسم».

با این همه شیخ عباس قمی دعاها را به همراه سند نیاورده است، بلکه فقط بیان کرده دعا را از کدام منبع نقل می‌کند. همچنین برخی از دعاهای نقل‌شده در کتاب مفاتیح از معصومان نرسیده است و نوشته برخی از علماست، مانند دعای عدیله.

ساختار و محتوای مفاتیح الجنان 

معمولاً در ابتدای مفاتیح الجنان، چند سوره بلند و کوچک قرآن چاپ می‌شود.[یادداشت ۱] مطالب مفاتیح الجنان در چند باب دسته‌بندی شده است:

باب اول: ادعیه

شامل تعقیبات نمازها، اعمال شب و روز و ایام هفته، نمازهای معروف مثل نماز حضرت رسول (ص)، نماز امیرالمؤمنین(ع)، نماز حضرت فاطمه(س)،نماز جعفر طیار، زیارت ائمه در روزهای هفته، برخی از دعاها و مناجات‌ها چنین‌اند: (مناجات خمس عشر از امام سجاد)، مناجات امام علی در مسجد کوفه، دعای سمات، کمیل، جوشن صغیر و جوشن کبیر، دعای مکارم الاخلاق و غیره.

باب دوم: اعمال سالیانه

این باب برای بیان اعمال مستحبی در طول سال قمری تنظیم شده است. مطالب این قسمت از ماه رجب شروع شده و با اعمال ماه جمادی الثانی و سپس اعمال نوروز و ماه‌های رومی تمام می‌شود. مناجات شعبانیه، در اعمال ماه شعبان، دعای ابوحمزه ثمالی، دعای افتتاح و دعای سحر معروف، اعمال شب‌های قدر در اعمال ماه رمضان، دعای امام حسین در روز عرفه در اعمال ماه ذی الحجة جزو معروف‌ترین و مشهورترین مطالب این بخش از مفاتیح به شمار می‌روند.

باب سوم: بخش زیارات

در این باب ابتدا مطالبی درباره آداب سفر و زیارت و نیز اذن دخول حرم‌ها ذکر شده است. نخستین زیارت، زیارت رسول خدا(ص) است که بعد از آن، زیارت حضرت فاطمه(س) و سپس زیارت ائمه بقیع آمده است. علاوه بر زیارت دوازده امام، این بخش شامل زیارت امامزادگان و بعضی از بزرگان و علمای شیعه نیز می‌شود، زیارت‌هایی مثل زیارت حضرت حمزه،مسلم بن عقیل، فاطمه بنت اسد، شهدای جنگ احد، سلمان فارسی و غیره. اعمال برخی از مساجد معروف مثل مسجد کوفه، مسجد صعصعه نیز در این بخش گنجانده شده است.

طولانی‌ترین بخش این باب به زیارت امام حسین(ع) اختصاص دارد. مشهورترین زیارتنامه‌های امام حسین(ع) مثل زیارت عاشورا، زیارت اربعین و زیارت وارث در این قسمت نقل شده است. دعای ندبه، دعای عهد و زیارت جامعه کبیره نیز در قسمت مربوط به زیارت امام زمان(عج) آمده است. پس از زیارت‌های مربوط به امام زمان(عج)، زیارت انبیا، زیارت حضرت معصومه(س) و زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی نقل شده است. مطلب پایانی این باب که آخرین مطلب مفاتیح در نسخه ابتدایی آن محسوب می‌شود، مطلبی است با عنوان زیارت قبور مؤمنین و دعای مربوط به آن.

صفحه ای از مفاتیح الجنان
صفحه ای از مفاتیح الجنان

انتشارات مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران، با بهره­گیری از دانش و تجربه اساتید گرانقــدر، اقــدام به تهیه نسخــه ای از کتاب ارزشمنــــد«مفاتیح الجنان» نموده است که در عین محافظت از مطالب و محتوای اولیه، دارای ویژگی­های ممتازی می​باشد.

ویژگی­های نگارشی کتاب مفاتیح الجنان :

در تعیین متن مفاتیـــح الجنان به نسخـــه ­های متعــــدد موجــــود از آن، از جمله نسخه­ای به خط مرحــوم طاهــر خوشنویس و تصحیـــح دست­نویس مرحــوم حاج شیخ عباس قمـــی مراجعـــه شد؛ اما متن این  کتاب مفاتیح الجنان در اغلب مــوارد با نسخه چــاپ شده در سال ۱۳۸۸ توســط انتشارات «دار العرفان» مطابقت دارد.

با توجه به اختلاف نسخه­ های  کتاب مفاتیح الجنان در مورد برخی از کلمات یا عبارات ادعیه، زیارات و…، این موارد به دو شکل نشان داده شده است:

۱ـ  کلمات یا عباراتی که داخل پرانتز و به صورت کمرنگ نوشته شده: در اینگونه موارد باید عبارت داخل پرانتز، یا عبارت قبل از آن خوانده شود و خواندن هر دو عبارت، صحیح نمی­باشد؛ مانند: «طَلَبَ ثاری (ثارِکُم)».

۲ـ  کلمات یا عباراتی که داخل قلاب نوشته شده: اینگونه کلمات یا عبارات می­تواند در ادامه عبارات قبل از خود خوانده شود؛ مانند: «وَ سَلَّمَ تَسلیماً [کَثیراً]»

به منظور تدوین اصول و مبانی نگارشی متن مفاتیح الجنان، شورای علمی مرکز طبع و نشر قرآن کریم، پس از برگزاری جلسات متعدد، شیوه­نامه­ای را در سه بخش «علامت­های نقطه ­ویرگول»، «علامت­گذاری حروف و کلمات» و «املای کلمات» تنظیم نمود که برخی از موارد قابل ذکر آن به شرح زیر است:

* علامت­های نقطه ­ویرگول: از آنجا که وجود علایم نقطه­ ویرگول، سبب صحیح خواندن عبارات ادعیه، زیارات، مناجات­ها و سایر اذکار  کتاب مفاتیح الجنان می­شود و علاوه بر آن، تأثیر به­سزایی در القای معنای صحیح عبارات ادعیه، زیارات و … دارد. در این نسخه از مفاتیح الجنان ـ برای نخستین بار و با بهره­گیری از منابع معتبر و کتب املای عربی ـ از این علایم  به صورت کاملاً علمی استفاده شده است. این علامت­ها عبارتند از:

– نقطه ←   .

– نقطه ویرگول ←   ؛

– ویرگول ←   ،

– دو نقطه ←   :

– سه نقطه ←  …

– علامت سؤال ←   ؟

– علامت سؤال انکاری ←  ؟!

– علامت تعجب ←  !

– گیومه ←  «     »

– پرانتز ←  (   )

– پرانتز گل­دار

– قلاب ←  [   ]

– خط فاصله ←  ــ

* علامت­گذاری حروف و کلمات: به منظور ایجاد سهولت در قرائت متن ادعیه برای عموم مردم، در این نسخه از  کتاب مفاتیح الجنان ـ مطابق با شیوه علامت­گذاری مصاحف مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران ـ از علایم و حرکات غیر ضروری که باعث شلوغی خط و ایجاد مشکل در خواندن می­شود، استفاده نشده است؛ مهم­ترین این موارد عبارت­اند از:

– عدم استفاده از علایم همراه صداهای کشیده؛ مانند: «اَعوذُ بِرِضاکَ»

– حذف علامت سکون؛ مانند: «وَاجعَلنا»

– استفاده از حــرکات ریز برای همـــزه­های وصل بعـــد از علایم نگارشی، به منظـــور تشخیص حـــرکت آن هنگام شــروع؛ مانند: «یا عَظیمُ تُرجی لِکُلِّ عَظیمٍ، اغفِرلِیَ العَظیمَ»، «… وَالفائِزینَ بِجَنَّتِکَ، اَّلنّاجینَ بِرَحمَتِکَ »

* املای کلمات: در نگارش متن ادعیه، با مبنا قرار دادن کتب معاصر و معتبر املای عربی، سعی شده است کتابت کلمات، مطابق با جدیدترین قواعد املاء صورت پذیرد. در این خصوص به منابعی همچون «المفصّل فی الاملاء العربی» تألیف ناصف یمین و «الواضح فی­الإملاء العربی» محمد زرقان الفرح مراجعه شده است. ویژگی­های دیگر این نسخه از مفاتیح الجنان عبارت­اند از:

– استفاده از فونت رایانه­ای نسخ عربی که توسط کارشناسان مرکز طبع و نشر قرآن کریم ساخته شده است.

– نگارش توضیحات مربوط به ادعیه و زیارات با خط درشت، برای توجه بیشتر به مطالب و محتوای ارزشمند آن.

– تقدیم فضائل سوره­ها بر متن سوره­ها در ابتدای مفاتیح.

– تقدیم دعای روز شنبه در دعاهای ایام هفته.

– تنظیم ادعیه و اعمال شب­های ماه مبارک رمضان به ترتیب زمان آنها.

– درج بخش «باقیات الصالحات» در انتهای مفاتیح به جای حاشیه صفحات.

ترجمـه کتاب مفاتیح الجنان :

ترجمه به کار رفته در این نسخه از مفاتیح الجنان اثر محقق اندیشمند، استاد حسین انصاریان است که با خلوص نیت و به منظور ترویج فرهنگ غنی اهل بیت (ع) آن را در اختیار مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران قرار داده ­اند.

ضمناً متون فارسی و توضیحات مربوط به ادعیه و زیارات توسط ایشان به قلمی روان و با نگارش امروزی ـ با اخذ اجازه از فرزند مرحوم مؤلف ـ بازنویسی شده است. در همین جا از جناب حجت الاسلام و المسلمین استاد حسین انصاریان، تشکر می شود و از خوانندگان محترم  کتاب مفاتیح الجنان نیز تقاضا داریم که ایشان را از دعای خیر خویش بهره­مند نمایند.

مرکز طبع و نشر قرآن بر خود لازم می­داند تا از زحمات اساتید بزرگوار آقایان عبدالرسول عبایی و ابوالفضل علّامی ـ که عهده­دار تحقیق و درج علایم نگارشی  کتاب مفاتیح الجنان ، نظارت بر صحّت املای کلمات و اشراف علمی بر متن این اثر بوده­اند ـ تشکر و سپاسگزاری ­نماید.

بروز رسانی لینک های دانلود مستند ظهور

بروز رسانی ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ | با توجه به نیم بها بودن اینترنت در پیام رسان های ایرانی و هم چنین محبوبیت پیام رسان گپ gap.im لینک دانلود کتاب مفاتیح الجنان در پیام رسان گپ هم در این صفحه قرار گرفت. برای دانلود روی لینک که با عنوان ” لینک گپ ” مشخص شده است بزنید. پیام رسان گپ یک پیام رسان بین المللی است و امکان عضویت در آن برای همه کشورها وجود دارد. هم چنین می توانید با ربات قونشو تیوب QontubeBot در گپ فایل مستند را به ربات ارسال کنید و لینک دانلود آن در محیط خارج از پیام رسان را دریافت نمایید. همچنین در کانال بنیانا در گپ با شناسه bonyana عضویت شوید

بروزرسانی ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ | با توجه به بروز برخی مشکلات موقت در لینک های دانلود اصلی و برای راحتی دانلود هم وطنان لینک های دانلود در تلگرام هم قرار گرفت . برای دانلود روی عبارت ” لینک تلگرام ” بزنید … بعد از زدن روی هر مورد ، لینکی در کانال تلگرام باز میشود که مستقیما امکان دریافت (دانلود) فایل در تلگرام امکان پذیر است. هم چنین در صورت تمایل می توانید همان فایل را برای ربات لینکگرام @LinkgramBot ارسال کنید و با دریافت لینک دانلود کتاب مفاتیح الجنان آن را در ابزارهایی مثل دانلود منیجر ها خارج از تلگرام دریافت نمایید.

بروزرسانی ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ امکان دانلود فایل ها در کانال سروش هم فراهم شد. برای این کار وارد کانال بنیانا با لینک http://sapp.ir/bonyana شوید . بعد با استفاه از آیکون ذره بین در کانال جستجو کنید. عبارت ” مفاتیح الجنان ” را در بخش جستجو بنویسید تا به پیام های مرتبط با دانلود این کتاب شریف برسید. ( در پیام رسان سروش هنوز امکان دریافت لینک مستقیم پیام های کانال وجود ندارد)

فایل های کتاب مفاتیح با فرمت پی دی اف هستند و به راحتی با موبایل باز میشوند. اگر از قبل برنامه نمایش پی دی اف روی موبایل خود ندارید کافیست در یکی از فروشگاه های اندرویدی مثل مایکت یا کافه بازار کلمه pdf را جستجو کنید و با مقایسه امکانات هرکدام ، برنامک مورد نظرتون رو نصب کنید..

دانلود کتاب مفاتیح الجنان ویژه مطالعه روی موبایل (فایل PDF رایگان)

جهت دریافت فایل الکترونیکی (PDF) این کتاب شریف، ابتدا «فهرست» زیر را دانلود و سپس صفحات مربوطه را دریافت نمائید.

** دریافت فهرست کتاب مفاتیح الجنان: (دانلود) | حجم: ۵.۳۲M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۰۰۰۱ تا ۰۰۵۰ = (دانلود) | حجم: ۳۰M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۰۰۵۱ تا ۰۱۰۰ = (دانلود) | حجم: ۲۴M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۰۱۰۱ تا ۰۱۵۰ = (دانلود) | حجم: ۲۵M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۰۱۵۱ تا ۰۲۰۰ = (دانلود) | حجم: ۲۹M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۰۲۰۱ تا ۰۲۵۰ = (دانلود) | حجم: ۲۶M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۰۲۵۱ تا ۰۳۰۰ = (دانلود) | حجم: ۲۸M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۰۳۰۱ تا ۰۳۵۰ = (دانلود) | حجم: ۲۷M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۰۳۵۱ تا ۰۴۰۰ = (دانلود) | حجم: ۲۴M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۰۴۰۱ تا ۰۴۵۰ = (دانلود) | حجم: ۲۲M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۰۴۵۱ تا ۰۵۰۰ = (دانلود) | حجم: ۲۹M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۰۵۰۱ تا ۰۵۵۰ = (دانلود) | حجم: ۲۹M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۰۵۵۱ تا ۰۶۰۰ = (دانلود) | حجم: ۲۶M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۰۶۰۱ تا ۰۶۵۰ = (دانلود) | حجم: ۲۴M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۰۶۵۱ تا ۰۷۰۰ = (دانلود) | حجم: ۲۷M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۰۷۰۱ تا ۰۷۵۰ = (دانلود) | حجم: ۲۰M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۰۷۵۱ تا ۰۸۰۰ = (دانلود) | حجم: ۲۳M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۰۸۰۱ تا ۰۸۵۰ = (دانلود) | حجم: ۲۵M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۰۸۵۱ تا ۰۹۰۰ = (دانلود) | حجم: ۲۵M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۰۹۰۱ تا ۰۹۵۰ = (دانلود) | حجم: ۲۹M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۰۹۵۱ تا ۱۰۰۰ = (دانلود) | حجم: ۲۴M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۱۰۰۱ تا ۱۰۵۰ = (دانلود) | حجم: ۲۷M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۱۰۵۱ تا ۱۱۰۰ = (دانلود) | حجم: ۲۷M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۱۱۰۱ تا ۱۱۵۰ = (دانلود) | حجم: ۲۶M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۱۱۵۱ تا ۱۲۰۰ = (دانلود) | حجم: ۲۶M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۱۲۰۱ تا ۱۲۵۰ = (دانلود) | حجم: ۲۴M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۱۲۵۱ تا ۱۳۰۰ = (دانلود) | حجم: ۳۰M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۱۳۰۱ تا ۱۳۵۰ = (دانلود) | حجم: ۲۷M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۱۳۵۱ تا ۱۴۰۰ = (دانلود) | حجم: ۲۸M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۱۴۰۱ تا ۱۴۵۰ = (دانلود) | حجم: ۲۷M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۱۴۵۱ تا ۱۵۰۰ = (دانلود) | حجم: ۱۹M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۱۵۰۱ تا ۱۵۵۰ = (دانلود) | حجم: ۲۲M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۱۵۵۱ تا ۱۶۰۰ = (دانلود) | حجم: ۲۰M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۱۶۰۱ تا ۱۶۵۰ = (دانلود) | حجم: ۲۰M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۱۶۵۱ تا ۱۷۰۰ = (دانلود) | حجم: ۲۷M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۱۷۰۱ تا ۱۷۵۰ = (دانلود) | حجم: ۲۷M | لینک گپ | لینک تلگرام

صفحه ۱۷۵۱ تا ۱۸۲۰ = (دانلود) | حجم: ۳۴M | لینک گپ | لینک تلگرام

لازم به ذکر است صفحات بار گذاری شده، کامل نمی باشد؛ چنانچه قصد استفاده از فایلها را به طور کامل دارید با مرکز طبع و نشر قرآن کریم http://moshaf.org مکاتبه و مورد استفاده را اعلام فرمایید.


عباس رازی

نویسنده: عباس رازی

پنج دهه از عمر من می‌گذرد و در تمام این سال‌ها دنبال رضای خدا و راه انداختن کار مردم بودم .بیشتر مطالبی که از من توی سایت بنیانا می‌خوانید در حوزه قرآن و سبک زندگی اسلامی هست.

guest
8 نظرات
قدیم ترین
جدیدترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
علی اکبر
علی اکبر
2 سال‌ها قبل

سلام
ممنون که انقد خوب طراحی کردید سایتتون را.
فقط مشکلی نداره از نظر انتشارات این کتاب از لحاظ شرعی؟

ناظر سایت
ناظر سایت
پاسخ به  علی اکبر
2 سال‌ها قبل

سلام . سپاس
مشکلی نداره . مرکز طبع و نشر قرآن کریم در ایران این فایل ها رو رایگان گذاشته . پخششون ثواب داره 🙂

میثم
میثم
2 سال‌ها قبل

عرض ادب وسلام وخسته نباشین به این سایت باارزش وزحمت کشان این مرزوبوم ایران زمین دستتون دردنکنه واقعاعالی خیلی خیلی برایم جالب ومهم وپرازمفاهیم بوده این کتاب بسیارباارزش که خیلی های ببخشینااینومیگم که ازخودشون تعریف میکنن کتابهایی مثل ویل دورانت انتونی هاپکینزیابقراط یاارسطوو…بازهم بازهم به پای این کتاب واقعااسماتی مثل قران نمیرسه وحتی هیچ کتابی بارزشترازاین هم نمیتواندهرانسان روبه ارزش معنوی برسونه درکل ببخشین که اگرحرفای بدی زدم امامیخاستم اونهایی که اینجاایمیل شون روفرستادن بدونن که این کتاب باارزش وخوب ومفهومی روچه کسانی بازحمات فراوان برای ماعزیزران برای دانلودگذاشتن دست همتون دردنکنه قطعاشمااجرتون دراین دنیاواخرت معجورهستین وانشالابارم دستتون به کربلاومکه… ادامه متن »

ناظر سایت
ناظر سایت
پاسخ به  میثم
2 سال‌ها قبل

سلام . سپاسگزاریم

محبوبی
محبوبی
2 سال‌ها قبل

سلام اگه می شه فایل یکپارچه مفاتیح رو بگذارید نه چند فایل برای دانلود که کار کردن سخت می شه باهاش
در ضمن لطفا بوکمارک در پی دی اف داشته باشد

بنیانا
بنیانا
پاسخ به  محبوبی
3 ماه‌ها قبل

سلام . همه فایل ها کنار هم حجمش خیلی زیاده میشه و هزینه بر هست…..
این مورد دوم هم که فرمودید هم چون از ابتدا در فایل ها ایجاد نشده امکان پذیر نیست.

لیلا
لیلا
5 ماه‌ها قبل

خداخیرتون بده اجرتون باخدا

ناشناس
ناشناس
4 ماه‌ها قبل

ممنونم خداخیرتون بده دعاگوتونم