دسته‌ها
گفت‌وگو

توضیحات استاد بی آزار تهرانی درباره جزئیات محرومیت زدایی از منطقه «هیرمند» سیستان و بلوچستان

دبیر جامعه وعاظ انقلابی با اشاره به اجرای طرح «انقلاب در انقلاب» در مناطق محروم، اقدامات محرومیت زدایی انجام شده در روستاهای منطقه هیرمند سیستان و بلوچستان را تشریح کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین احسان بی‌آزار تهرانی، دبیر جامعه وعاظ انقلابی، با اشاره به اقدامات امدادی این جامعه به مناطق محروم سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب از سیستان و بلوچستان به تنگه احد انقلاب تعبیرکردند و متأسفانه یکی از جاهایی که وقتی به آن نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که مورد تغافل قرار گرفته است، همین منطقه هیرمند و روستاهای آن است و علت آن را نمی‌دانم.

گفت و گوی کوتاه با استاد بی آزار تهرانی
گفت و گوی کوتاه با استاد بی آزار تهرانی

استاد بی آزار تهرانی وی‌ ادامه داد: این منطقه جایی است که یک پایگاه راهبردی دشمن است اما کمترین توجهی به آن نمی‌شود. مردمانی هستند که هویت آنها از طریق DNA به عنوان یک ایرانی مشخص شده است اما حتی فاقد شناسنامه هستند و تدبیری برای آنها اندیشیده نشده است، از لحاظ درمانی بیمه نبوده و یارانه دریافت نمی‌کنند.

استاد بی آزار تهرانی ، دبیر جامعه وعاظ انقلابی با بیان اینکه در قالب طرح «انقلاب در انقلاب» ۱۱۰۰ بسته غذایی مشتمل بر ۱۶۵ میلیون تومان کمک‌های مردمی در این منطقه توزیع شده است،‌ افزود: مردم این منطقه، مردم مظلومی هستند که یک شبحی از حیات در آنها دیده می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین بی‌آزار تهرانی بیان داشت: مردم  این منطقه از ماه فروردین فاقد آب آشامیدنی هستند؛ برای نمونه موردی داشته‌ایم که پای یک فرد به دلیل عفونت و نرسیدن به مرکز درمانی قطع شده است؛ در نتیجه وقتی ملاحظه کردیم به این مناطق توجهی نمی‌شود و از طرفی تبلیغ وهابیت در آنجا غوغا می‌کند، به عنوان سربازان مکتب تشیع به صورت آتش‌به‌اختیار حرکت کردیم.

استاد بی آزار تهرانی عنوان کرد: این حرکت ما یک طلیعه بود و نمی‌گوییم با توزیع بسته‌های غذایی که در آنجا مشکلات آنها حل شده است، بلکه با این کار قصد داشتیم نگاه‌ها متوجه این منطقه شود. در باره آبرسانی به این منطقه اقدامات خوبی در حال اجراست و هزینه‌ای برای حفر چاه و دستگاه آب‌شیرین‌کن در نظر گرفته‌ایم؛ ضمن اینکه به موضوع کشاورزی و اشتغال آنها نیز توجه می‌شود.

دبیر جامعه وعاظ انقلابی تصریح کرد: اکنون بسیاری از خانه‌های این منطقه فاقد آب هستند؛ به خاطر اینکه پمپ آب ندارند و ما هر روز کولر، یخچال و پمپ آب به این مناطق می‌فرستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین بی‌آزار تهرانی اظهار داشت: خانه‌هایی بوده که یک سال و نیم پیش از طریق سپاه ساخته شده است اما کامل نبوده و ما آن را تکمیل کرده‌ایم؛ ضمن اینکه ۱۴ گوسفند به نیت ۱۴ معصوم در این منطقه ذبح شده و این کار ادامه دارد.

صفحه اینستاگرام استاد احسان بی آزار تهرانی  سخنران، کارشناس مذهبی و فعال اجتماعی را با جستجوی شناسه ehsan_biazar_tehrani دنبال کنید .

در ادامه بخوانید »» بلایی که تکنولوژی و اعتیاد به شبکه های اجتماعی بر سر ما آورده [ویدیویی با بیش از ۱۰ میلیون بازدید ]

با دکمه‌های زیر این صفحه را برای دیگران ارسال کنید
زهرا .

از زهرا .

نویسنده جدید و پرکار سایت بنیانا هستم . . . |
چه صبحی باشد آن صبحی
که تو در قنوتت دعای
" اللهم عجل لولیک الفرج "
می خوانی
و فرشته یک به یک آمین می گویند.... |

اللهم أصلح کل فاسد من امور المسلمین.

رخداد از
guest

2 نظرات
قدیم ترین
جدیدترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
ناشناس
ناشناس
5 سال قبل

خدا قوت پهلوان ایران زمین

یکی از اهالی سیستان
یکی از اهالی سیستان
5 سال قبل

سلام با تشکر از شما ولی بهنظر من اگر مشکل اب هیرمند درست بشه این مردم سخت کوش وکم توقع احتیاج به کمکی حداقل مادی ندارند ممنونم