دسته‌ها
اخبار

پیام رسان بیسفون از قابلیت پیام امن رونمایی کرد [نگران تیک سوم نباش]

اقبال کاربران کشور به استفاده از بسترهای بومی پیام‌رسان در شرایطی که دسترسی به برخی پلت‌فرم‌های خارجی محدود است، تا حدی بوده که پیام‌رسانهای داخلی را وارد گود رقابت با یکدیگر بر سر ارائه سرویسهایی کرده که ممکن است نیاز کاربرانشان باشد و زمینه‌ای برای اعتماد بیش از پیش را به ابزارهای بومی فراهم آورد.

بیسفون جزو نخستین پیام‌رسانهای کشور است که همواره سعی کرده ابداعاتی برای رقابت در این بازار داشته باشد و همانطور که پیش از این نیز گفته شده، این پلت‌فرم برای نخستین بار «کانال» را راه‌اندازی کرد اما به دلیل تنگ‌نظری یا شاید بی‌سلیقگی متولیان حوزه ارتباطات و نظارت‌کنندگان در داخل کشور بود که این امکان به حاشیه کشانده شد

پیام امن
پیام امن

در این راستا میلاد موحدین؛ مدیر ارشد اجرایی پیام‌رسان بیسفون اخیرا به رونمایی از قابلیت جدیدی در این پیام‌رسان پرداخته است؛ وی با بیان اینکه از سال 1393 و قبل از ظهور تلگرام در ایران و همزمان با پیام‌رسانهای جهانی “وایبر” و “وی‌چت” نسخه اولیه بیسفون آغاز به کار کرد، گفت: در این سالها با بهبود معماری عملکرد زیرساخت پیام‌رسان و در راستای نیازهای چهار میلیون کاربر بیسفونی حرکت کرده‌ایم و ایجاد ویژگی پیام امن یکی از همین اهداف است که نیازها و دغدغه‌های کاربران را در فضای فعلی جامعه برطرف خواهد کرد.

وی افزود: ویژگیهایی که بیسفون از ابتدای ایجاد در سال 1393 داشت شامل چت، گروه و کانال بوده است و بیسفون اولین نرم‌افزاری بود و امروز با افتخار نخستین پیام‌رسان داخلی کشور هستیم که ویژگی “پیام امن” را خواهیم داشت.

مدیر اجرایی نخستین پیام‌رسان داخلی کشور ابراز کرد: در قابلیت پیام امن کل پیامها شامل متن، عکس، فایل ا، لوکیشن و… در مبدأ رمزگذاری خواهد شد و کلید رمزگشایی آن تنها به مقصد ارسال می‌شود تا وظیفه رمزگشایی را انجام دهد.

موحدین همچنین درباره موقعیت جغرافیایی سرورها گفت: همه سرورهای بیسفون در داخل کشور نگهداری می‌شوند و در حال حاضر توانایی میزبانی 10 تا 12 میلیون کاربر را داریم.

وی افزود: ما قابلیت پیام امن را با شعار “نگران تیک سوم نباشید” رونمایی کردیم و به طور قطع خواهیم گفت اگر دستور قضایی برای شنود یا رصد پیامها نیز وجود داشته باشد با توجه به الگوریتم ایجاد شده هیچگونه گزارشی را نخواهیم توانست به مراجع قضایی ارائه دهیم و این مورد بر اساس اصل 25 قانون اساسی است و نگرانی خاصی برای اعمال فشار از طرف حاکمیت نیز نخواهیم داشت.

مدیر ارشد اجرایی پیام‌رسان بیسفون البته این را هم گفت که تا این لحظه هیچگونه دستور قضایی برای رصد پیامهای کاربران به ما ابلاغ نشده است.

مدیر محصول بیسفون نیز درباره استفاده از الگوریتم AES در قابلیت پیام امن گفته است که «این الگوریتم پیام را همراه با یک کلید 256 بیتی ارسال می‌کند و این کلید تنها در مقصد و بدون هیچ رابطی به مقصد خواهد رسید و برای اینکه بدانید احتمال حدس زدن کلید توسط پنج ابرکامپیوتر چه مدت است باید بگویم که بیش از 10*3 به توان 51 سال طول می‌کشد تا این کلید حدس زده شود یعنی احتمال صفر درصد وجود دارد تا این پیام امن توسط عامل سومی دیده و خوانده شود.»

ویدیو »» پیام امن در بیسفون پلاس … 

تماشا در دیدستان

در اطلاعیه رسمی بلاگ خبری بیسفون آمده است »»

پیام امن یا secure message  قابلیتی است که برای اولین بار در یک نرم افزار ایرانی اتفاق می افتد که در آن پیام به وسیله ی الگوریتم های ریاضی در دستگاه فرستنده رمز نگاری شده و کلید رمز گشایی آن فقط در دستگاه گیرنده وجود دارد.

این قابلیت که با نام End to End encryption در نرم افزار های مشابه خارجی نظیر Whatsapp  یا Signal نیز اجرا می شود این اطمینان را به کاربر می دهد که حتی سرور های میانی پلتفرم نیز قابلیت رمزگشایی و اطلاع از محتوا ی پیام را ندارند و پیام رمزنگاری شده در دستگاه فرستنده ، فقط، در دستگاه گیرنده قابل مشاهده است.

“نگران تیک سوم نباش” شعاری­ست که برای این قابلیت جدید بیسفون انتخاب و در نمایشگاه الکامپ از آن رونمایی شد

بیسفون در راستای عمل به ارزش های بنیادین خود که متعهد است همواره به حفظ و صیانت از حریم خصوصی کاربرانش بپردازد ، اقدام به ایجاد این ویژگی کرده و به کاربران این اطمینان را می دهد که در صورت استفاده از این قابلیت ، پیام ها به صورت کاملا امن و  غیر قابل دستیابی برای غیر ، منتقل می شوند.

برای دانلود بیسفون به سایت https://bisphone.com/fa بروید یا نام بیسفون را در مارکت های اندرویدی جستجو کنید … 

در ادامه بخوانید »» 

با قابلیت جدید بیسفون ،آنلاین با اعضای گروه صحبت کنید

بیسفونت رو به روز کن و یه اتفاق جدید رو تجربه کن [بروزرسانی جدید پیام رسان بیسفون]

با دکمه‌های زیر این صفحه را برای دیگران ارسال کنید
زهرا .

از زهرا .

نویسنده جدید و پرکار سایت بنیانا هستم . . . |
چه صبحی باشد آن صبحی
که تو در قنوتت دعای
" اللهم عجل لولیک الفرج "
می خوانی
و فرشته یک به یک آمین می گویند.... |

اللهم أصلح کل فاسد من امور المسلمین.

رخداد از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات