دسته‌ها
اخبار

مریلا زارعی هم به اردوی جهادی می‌رود

مریلا زارعی
مریلا زارعی

مریلا زارعی هم به اردوی جهادی می‌رود

 

   حضور هنرمندان و ورزشکاران در اردوهای جهادی، موجب جلب توجهات بیشتری نسبت به این حرکت جهادی شده است. آخرین نمونه این حضورها، سرکشی آقای مجید مجیدی، کارگردان نامدار سینمای ایران و سازنده فیلم «محمد رسول‌الله » در روستای قلعه سیمون از توابع شهرستان اسلامشهر بوده است.

 

مجید مجیدی روز یکشنبه در کنار مسوولان محلی و جهادگران بسیجی در روستای قلعه سیمون شهرستان اسلامشهر حاضر شد تا عملیات بازسازی این روستای محروم آغاز شود. طبق اعلام سازمان بسیج سازندگی قرار است که با حضور 650 جهادگر در قالب بیست تیم جهادی، 51 منزل مسکونی برای مردم محروم این روستا ساخته شود. علاوه بر این سوله‌های اشتغالزایی و مراکز درمانی نیز در برنامه عمرانی این روستا در نظر گرفته شده است.

 

مجید مجیدی و کیانیان: دست جهادگران را می‌بوسیم

البته حضور برخی از عوامل سینما از جمله بازیگران و کارگردانان و همچنین برخی از ورزشکاران موارد مشابه قبلی هم داشته است. از جمله حضور آقایان مهران رجبی و علی اوسیوند و جلیل فرجاد و عبدالرضا اکبری و حسین رضازاده و فرشاد پیوس.

 

آقای رضا کیانیان نیز از این حرکت حمایت کرده بود. او در صحبت‌هایی که با پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بسیج سازندگی داشته است، با اشاره به پدیده ناگوار مهاجرت از روستاها به شهرها، اردوهای جهادی را برای ایجاد امید و اشتغال و کارآفرینی و رونق روستاها تشویق کرده است.

 

کیانیان جهادگران بسیجی را دقیقا همان بچه‌های نسل جنگ و دفاع مقدس دانسته بود و گفته بود: آن روز جنگ ما نظامی بود و امروز نبرد ما در خدمت‌رسانی و حضور در مناطق محروم معنا می‌یابد. باید به این جهادگران خداقوت گفت و دست آنها را بوسید.

 

مجیدی در این مراسم ضمن ابراز خوشحالی از حضور در میان جهادگران بسیجی و مردم مستضعف قلعه سیمون، گفت: نمی‌دانم چه کاری انجام داده‌ام که خداوند توفیق حضور در میان بچه‌های مخلص جهادگر و بسیجی و مردم شریف قلعه سیمون را نصیبم کرده است.

 

مجید مجیدی افزود: جهادگران باید قدر خودشان و قدر لحظات خدمت رسانی به مردم را بدانند. بچه‌های بسیجی با خدمت به مستضعفان کار بزرگی می‌کنند و من دست تک‌تک آنها را می بوسم. یقینا برکت این خدمت‌رسانی را در زندگی آینده‌شان خواهند دید. مجیدی در ادامه صحبت‌هایش به حضور دندان‌پزشکان در این روستای محروم و درمان رایگان مردم مستضعف اشاره کرد و گفت: من به حال این جوانان مومن غبطه می‌خورم.

 

خدمت داوطلبانه به مستضعفان را نمی‌توان قیمت‌گذاری کرد. مجید مجیدی تاکید کرد: محرومیتی که در روستای سیمون قلعه دیدم، غیر قابل تحمل است و قلبم به درد آمده. نمی‌دانم کسانی که دست‌درازی‌های نجومی به بیت‌المال می‌کنند، چه جوابی برای محرومان و مستضعفان کشور دارند. آنها باید از اعمال زشت خود شرمسار و خجالت‌زده باشند.

photo_2016-08-03_17-49-05

 

فضایی به دور از آلودگی‌ها

 آقای فرشاد عالی، مدیریت اطلاع‌رسانی سازمان بسیج سازندگی در گفت‌وگو با «صبح‌نو» درباره حضور و حمایت این افراد چنین گفت: اردوهای جهادی مختص همه مردم است و رفع غبار محرومیت از چهره این مناطق را به عنوان ماموریت خود تعریف کرده‌ایم.

عالی احساس هنرمندانی چون مجیدی از حضور در چنین محفل‌هایی را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: آقای مجیدی می‌گفت که واقعا حالم خوب شده است. اتفاقات و انسان‌هایی را دیده‌ام که خیلی حالم را خوب کرده‌اند.

 

عالی در پاسخ به این سوال که این افراد جذب چه چیزی در فضای اردوهای جهادی می‌شوند، گفت: شرایط ما به گونه‌ای است که در زندگی روزمره دچار آلودگی می‌شویم و این بر ما اثر می‌گذارد. از فیش‌های نجومی بگیرید تا دروغ و … اینها آرامش را از افراد می‌گیرند، اما در فضای اردوهای جهادی و در مناطق محروم، بسیاری از این آلودگی‌ها اساسا وجود ندارند و تعریف نشده‌اند.

 

در اردوهای جهادی افراد نه فقط از بیت‌المال برداشت نمی‌کنند که حتی از جیب خود هم هزینه می‌کنند. برخی چله‌نشینی می‌کنند تا توفیق حضور در اردوهای جهادی را پیدا کنند. در این مناطق محروم حقیقتا انسان‌هایی حضور دارند که آلوده به گناه نیستند. هنرمندان این فضاها را درک می‌کنند و لذت می‌برند. بچه‌های جهادی از بعد از نماز صبح وارد کار می‌شوند و تا شب مشغول‌اند و بعد هم مناجات و رازونیاز دارند. پزشکانی داریم که رایگان خدمت می‌کنند و ساعت‌ها وقت می‌گذراند.

 

مریلا زارعی مهمان بعدی ماست

عالی درباره برنامه‌های بعدی پیش‌بینی شده برای حضور هنرمندان در اردوی جهادی گفت: استقبال عزیزان هنرمند از این حرکت بسیار مثبت بوده است.

ما از بسیاری از هنرمندان از جمله خانم مریلا زارعی برای حضور در این برنامه دعوت کرده‌ایم و ایشان پذیرفته‌اند و در حال برنامه‌ریزی برای حضور هستیم. یکی از نکات مهم در ارتباط با این حضورها استمرار حضور است یعنی به دنبال آن هستیم که این حضورها به چند ساعت و چند روز همراهی محدود نشود و استمرار داشته باشد.

 

منبع: روزنامه صبح نو ؛ شماره54

با دکمه‌های زیر این صفحه را برای دیگران ارسال کنید
عباس رازی

از عباس رازی

پنج دهه از عمر من می‌گذرد و در تمام این سال‌ها دنبال رضای خدا و راه انداختن کار مردم بودم .بیشتر مطالبی که از من توی سایت بنیانا می‌خوانید در حوزه قرآن و سبک زندگی اسلامی هست.

رخداد از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات