دسته‌ها
کیوسک

وقتی قباحت جنسی با مجوز ارشاد ترویج می‌شود!

ali-jannati

به نام ادبیات به کام فحشا

وقتی قباحت جنسی با مجوز ارشاد ترویج می‌شود!

اخیراً کتاب‌هایی وارد بازار نشر شده‌اند که اگر آن‌ها را با چشمان خود نبینید و خود، نخوانید باور نخواهید کرد که این کتاب‌ها در ایران اسلامی منتشر شده…

اخیراً کتاب‌هایی وارد بازار نشر شده‌اند که اگر آن‌ها را با چشمان خود نبینید و خود، نخوانید باور نخواهید کرد که این کتاب‌ها در ایران اسلامی منتشر شده و از زیر دست کارشناسان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گذشته و مجوز گرفته است! این کتاب‌ها که دچار اشکالات محتوایی فراوان هستند، از توصیف دقیق ارتباطات جنسی گرفته تا ترویج مسیحیت و رکیک‌گویی و فحاشی به عنوان ادبیات! به مردم کشورمان قالب شده‌اند و آش شله قلمکاری از اباحه‌گری و ترویج فحشا آن هم به صورت صریح و دقیق ساخته‌اند.

 

 خبرگزاری فارس در این باره نوشت: نمی‌دانیم اسم این‌گونه مجوز دادن در دولت تدبیر و امید را اهمال کاری بگذاریم یا چیز دیگر! اما در چند گزارش قصد داریم به این موضوع بپردازیم و در این گزارش به اشاعه علنی فحشا در کتاب‌ها و توصیف بی‌پرده روابط جنسی در چند کتاب جدید خواهیم پرداخت.

در کتاب «ساقه بامبو» نوشته سعود النسعوسی که اخیراً ترجمه‌اش وارد بازار کتاب شده است، همه زن‌ها محکوم به قربانی شدن در آغوش زن‌خواهی و هوس‌بازی مردها هستند. آیدا اولین قربانی داستان است، که در نوجوانی به زور پدرش به فاحشه خانه می‌رود تا مخارج خانواده را تأمین کند.

خواهر دیگر ژوزفین که تمام تلاشش را می‌کند تا از فاحشه‌شدن نجات پیدا کند، سرانجام با ازدواج شرعی و قانونی با یک مسلمان در کویت باز هم به سرنوشت شوم تنها شدن با یک بچه بی‌پدر گرفتار می‌شود! نمونه دیگر کتاب «هست یا نیست» دومین اثر سارا سالار، همسر بازیگر و کارگردان معروف سینما و البته تلویزیون سروش صحت است که توانست پس از مدت‌ها ماندن در پشت ممیزی وزارت ارشاد در دولت جدید مجوز نشر گرفته و در زمستان 92 راهی بازار شد و جالب اینکه در میان نامزدهای نهایی جایزه شهید حبیب غنی‌پور هم بود!

در این داستان شخصیت زن با وجود شروع زندگی عاشقانه با دانشجویی که تمام عیب‌های او را ندیده گرفته و به رشد شخصیت او کمک بسیار می‌کند در نیمه‌راه عاشق دکتر شمس می‌شود و نویسنده با گذاشتن این دیالوگ در دهان دوستش که می‌گوید خیانت یعنی رابطه نامشروع با مردی غیر از همسر… می‌کوشد این عشق را طبیعی جلوه دهد.

 

این‌ها تنها چند نمونه از خیل کتاب‌هایی بود که با همین محتوا و مضامین در دولت تدبیر مجوز نشر گرفته و روانه بازار نشر شده است. آثاری که بعید به نظر می‌رسد جناب آقای جنتی وزیر محترم ارشاد و آقای صالحی معاون فرهنگی ایشان حتی بتوانند با محارم خویش بخوانند. حال این سؤال را ارگان‌های نظارتی نشر باید پاسخ دهند که تدبیر دولت و وزارت ارشادش این بود که جامعه را با این کتاب‌ها خو بدهند یا اینکه باید منتظر کتاب‌های دیگری بدتر از این‌ها باشیم؟

 

با دکمه‌های زیر این صفحه را برای دیگران ارسال کنید
عباس رازی

از عباس رازی

پنج دهه از عمر من می‌گذرد و در تمام این سال‌ها دنبال رضای خدا و راه انداختن کار مردم بودم .بیشتر مطالبی که از من توی سایت بنیانا می‌خوانید در حوزه قرآن و سبک زندگی اسلامی هست.

رخداد از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات