دسته‌ها
مقاله

بازی های آنلاین دخترانه ابزار جدید برای ترویج سبک زندگی غربی

در این بازی‌ها القائات سایر بازی‌ها نیز وجود دارد: از جمله اینکه مرتباً فرد برای شرکت در مهمانی‌ها و موقعیت‌های مختلف باید لباس مناسب را انتخاب کند، آرایش خاصی داشته باشد و… در ادامه با این بررسی درباره این نوع بازی ها همراه بنیانا باشید

 

اغلب بازی های آنلاین دخترانه  موجود در بازار به دلیل محتوای اکشن و اغلب خشن خود معمولاً به سختی می‌توانند دختران را به خود جلب کنند. همین امر باعث شده است که سازندگان این گونه بازی‌ها تمهیداتی بیندیشند تا این بخش از گیمرها را نیز از دست ندهند.

 

 تعیین جنسیت گیمر:

 

یکی از کارهایی که در ورژن ۱۰ از سری بازی‌های ندای وظیفه یعنی بازی call of duty:Ghosts انجام شده است قابلیت تعیین جنسیت گیمر بازی است. به اذعان سازندگان این بازی، مهم‌ترین هدف آنان از این کار جذب جنس مؤنث به این بازی بوده است.

 

بازی های آنلاین دخترانه :

اما بخش دیگری از این بازی‌ها که اغلب به صورت آنلاین و با نام بازی های آنلاین دخترانه ارائه می‌شوند، دقیقاً باتوجه به علایق جنس مؤنث طراحی می‌شوند اما این بازی‌ها و محتوای آن‌ها کاملاً همسو با همان فرهنگ و سبک زندگی است که غرب دوست دارد برای زن غربی، ملکه شود و او تنها خود را در همین چارچوب تصور کند. ازجمله بازی‌های آنلاین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

آرایش و مدل مو:

 

بازی‌هایی که در آن فرد باید نوع آرایش را تعیین کند. اصلاح مو انجام دهد و مدل موی خاصی را برای دختر موجود بازی طراحی کند که از این جمله بازی های آنلاین دخترانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بازی های آنلاین دخترانه
بازی های آنلاین دخترانه

آرایش باربی – اصلاح موی باربی- آرایش دختر آب نباتی

اما گاه حتی این مدل‌ها جنبه خاص دیگری از زندگی غربی را شامل می‌شوند که از آن جمله می‌توان به Hollywood style و Halloween hair اشاره کرد.

بازی‌های آنلاین دخترانه
بازی‌های آنلاین دخترانه

مد و لباس:

 

بخش دیگری از این بازی‌ها به لباس و مد می‌پردازند که از آن جمله می‌توان به بازی‌های زیر اشاره کرد:

 

بازی برای انتخاب مدل لباس مادر برای شرکت در مجلس رقص

 

خرید لباس برای فصل تابستان

بازی های آنلاین دخترانه
بازی های آنلاین دخترانه

جذب دختران به جنس مخالف:

اما این پایان کار نیست. در برخی از این بازی های آنلاین دخترانه ، گیمر با شماره گیری یک گوشی موبایل به دنبال عشق خود می‌گردد و قرار است بااین شماره گیری، عشق خود را بیابد!

 

علیرغم وجود این بازی‌ها، بازهم به نظر می‌رسد سازندگان بازی‌های کامپیوتری هنوز نتوانسته‌اند بخش زیادی از گیمرهای مؤنث را جذب کنند پس از طرق دیگر به این کار پرداخته‌اند.

 

سازندگان بازی The Sims که خیلی زود توانست طرفداران بسیاری را از اقصی نقاط جهان به خود جلب کند با اشاره به عدم جذب کافی دختران، از تلاش برای جذب این قشر از طریق محتواهایی با مضمون ایجاد ارتباط با جنس مخالف سخن به میان آورده است و این سری بازی های آنلاین دخترانه را برای جذب این قشر، بسیار موفق دانسته است.

 

اما بازی the sims چگونه بازی است:

 

دراین سری بازی‌ها، گیمر کاملاً در یک فضای مجازی زندگی می‌کند. یعنی چیزی شبیه زندگی دوم؛ در این فضا کار می‌کند، خانه‌اش را طراحی می‌کند، ازدواج می‌کند، بچه دار می‌شود، خانه داری می‌کند، پارتی می‌رود و …

بازی the sims
بازی the sims

اما گیمر برای ازدواج، باید با افراد مختلفی از جنس مخالف دوست شود، مرتباً به مهمانی‌های مختلف برود، باافراد زیادی از جنس مخالف ارتباط بگیرد تادرنهایت قلب یک نفر را ۱۰۰% کند و او همسرش شود.

 

یکی از سازندگان این سری بازی‌ها عامل موفقیت این بازی‌ها برای جلب مخاطبان دختر را همین موضوع عنوان می‌کند:”ما تا به حال درجذب خانم‌ها موفق نبوده‌ایم اما در سیمز با ایجاد شرایطی برای ارتباط بیشتردختران با پسران توانستیم این قشررانیز جذب کنیم.”

82447-246585-1404560259 (1)

در واقع او میزان جذب مخاطب انواع بازی‌های آنلاین دیگر را مناسب ندانسته و علتش را نبود فضای ارتباطی باجنس مخالف بر می‌شمرد.

 

اشاره به این نکته ضروری است که این بازی علاوه برایجاد این فضاها، القائات سایر بازی‌ها را نیز با خود دارند از جمله اینکه مرتباً فرد برای شرکت در مهمانی‌ها و موقعیت‌های مختلف باید لباس مناسب را انتخاب کند، آرایش خاصی داشته باشد و…

 

اهداف پشت پرده:

 

باقدری تأمل در سخن رهبری می‌توان به اهداف غربی‌ها در ارائه چنین بازی‌هایی دست یافت:

 

“آن‌ها (غربی‌ها) برای اینکه از زن، آنچنان موجودی به وجود آورند که مورد نظر خودشان است محتاج این هستند که دائماً مد درست کنند و چشم‌ها و دل‌ها و ذهن‌ها را به همین چیزهای ظاهری و کوته نظرانه مشغول کنند. کسی که به این کارها مشغول شود کی به ارزش‌های واقعی خواهد رسید؟”

رهبر معظم انقلاب

[box type=”note” align=”” class=”” width=””]

همانگونه که در بالا به آن اشاره شد، غربی‌ها برای معطوف کردن زن به ظواهر ظاهری، از انواع ابزارها از جمله بازی استفاده می‌کنند ازجمله این اهداف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

۱. ایجادسبک زندگی متناسب با اهداف غرب

 

۲. مشغول داشتن زن به ظواهر

 

۳. مشغول کردن زنان به انواع مد، لباس و…

 

۴. معطوف کردن زن به ارتباط با جنس مخالف

[/box]

 

منبع : سراج

با دکمه‌های زیر این صفحه را برای دیگران ارسال کنید
زهرا .

از زهرا .

نویسنده جدید و پرکار سایت بنیانا هستم . . . |
چه صبحی باشد آن صبحی
که تو در قنوتت دعای
" اللهم عجل لولیک الفرج "
می خوانی
و فرشته یک به یک آمین می گویند.... |

اللهم أصلح کل فاسد من امور المسلمین.

رخداد از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات