دسته‌ها
کلمات | مقاله، یادداشت، گزارش

اعتراف کارشناسان صهیونیست: تهدیدهای اسرائیل علیه ایران همانند تپانچه خالی است


کارشناسان صهیونیست با اعتراف به توخالی بودن هرگونه تهدید رژیم صهیونیستی علیه تهران تاکید کردند که ایران اگر بخواهد قابلیت تبدیل شدن به یک کشور هسته‌ای را دارد.

همزمان با آغاز مذاکرات وین و وجود شاخص‌هایی مبنی بر دست برتر ایران در این مذاکرات، مقامات رژیم صهیونیستی بعد از تلاش نافرجام خود جهت توقف مذاکرات مذکور شروع به طرح ادعاهای واهی درخصوص اتخاذ گزینه نظامی علیه تهران کردند.

«روگل الویر» تحلیلگر صهیونیست در روزنامه اسرائیلی‌ هاآرتص اعلام کرد که برنامه هسته‌ای اسرائیل هرگز مانع حزب‌الله نشده است و در حال حاضر نیز اسرائیل به هیچ وجه آمادگی رویارویی نظامی با ایران را ندارد و برای آماده شدن به این منظور به سال‌های زیادی زمان نیاز است.
بسیاری دیگر از کارشناسان و تحلیلگران صهیونیست نیز به همین ضعف رژیم صهیونیستی در رویارویی نظامی با ایران و یا حتی سایر گروه‌های وابسته به محور مقاومت اعتراف می‌کنند.

در همین زمینه «عاموس هرئیل» تحلیلگر صهیونیست و از نزدیکان به محافل تصمیم‌سازان در تل‌آویو تأکید کرد که حتی اگر اسرائیل به آمادگی برای رویارویی نظامی با ایران برسد باید ابعاد و پیامدهای چنین جنگی را به دقت بررسی کند. او تاکید کرد که این تهدیدات اسرائیل ضد ایران همانند یک تپانچه خالی است.

این تحلیلگر صهیونیست در ادامه گفت، هرگونه تقابل نظامی با ایران به معنای کشیده شدن اسرائیل به یک جنگ منطقه‌ای است که در آن زمان جبهه داخلی و عمق اسرائیل در برابر ده‌ها هزار موشکی که حزب‌الله به سمت آن پرتاب خواهد کرد، قرار می‌گیرد و خسارت‌های عظیم و بی‌سابقه‌ای به اسرائیلی‌ها وارد خواهد کرد.

روگل الویر نیز با انتقاد از ادعاهای واهی سران صهیونیست اعلام کرد که مقامات، اسرائیلی‌ها را فریب می‌دهند که ما برای حمله به ایران آماده هستیم، همانند ادعاهایی که دو هفته پیش توسط رسانه‌های اسرائیلی مطرح شده است. اما واقعیت آن است که مقامات اسرائیلی و رسانه‌های آن، یک واقعیت غیرقابل انکار و اثبات شده را از جامعه اسرائیلی پنهان می‌کنند. این واقعیت آن است که در واقع جهان هیچ اهمیتی به این تهدیدات توخالی اسرائیل نمی‌دهد.

به گزارش تسنیم، این کارشناس صهیونیست با تاکید بر اینکه رسانه‌های اسرائیلی وظیفه دارند همه حقیقت را به جامعه صهیونیستی بگویند اعتراف کرد که اگر ایران بخواهد تبدیل به یک کشور هسته‌ای شود قدرت آن را دارد و موساد و همچنین نیروی هوایی اسرائیل هرگز قادر به جلوگیری از تحقق این هدف ایران نخواهند بود. رسیدن ایران به قدرت هسته‌ای تصمیمی است که توسط خود این کشور و نه توسط اسرائیل گرفته می‌شود.

ترجمه و گردآوری توسط روزنامه کیهان.


با دکمه‌های زیر این صفحه را برای دیگران ارسال کنید
بنیانا

از بنیانا

سایت بنیانا محل نشر مقاله و خبر درباره دین اسلام است. در بنیانا درباره رویدادهای مهم پیرامون فرهنگ اسلامی و سبک زندگی در انقلاب اسلامی ایران می‌خوانیم... کلمه بُنیانا در اینجا به معنای پایه، اساس و بنیاد است.

رخداد از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات