دسته‌ها
کلمات | مقاله، یادداشت، گزارش

کودکان فلسطینی دربند رژیم صهیونیستی، قربانیان آزارهای جسمی و روحی [براساس گزارش 📝 میدل ایست مانیتور]

🖊میدل ایست مانیتور نوشت: در حال حاضر دستکم ۲۰۰ کودک فلسطینی از جمله کودکان فلسطینی معلول با مشکلات سلامت روان در زندانی‌های اسرائیل به سر می‌برند و جرم اکثر آن‌ها سنگ انداختن است که ارتش اسرائیل آن را یک جرم امنیتی می‌داند.

🖊 این پایگاه اینترنتی در تحلیلی به قلم آنجومان رحمان نوشت: هر سال صد‌ها کودک که برخی از آن‌ها ۱۲ سال بیشتر ندارند دستگیر و در دادگاه نظامی اسرائیل محاکمه می‌شوند.

در ادامه بخش هایی از این تحلیل را می خوانیم. همراه بنیانا باشید

تمجید شیطان ها از آزار و کشتن کودکان فلسطینی و یمنی
تمجید شیطان ها از آزار و کشتن کودکان فلسطینی و یمنی

🖊 شایع‌ترین جرم آن‌ها سنگ انداختن است که ارتش اسرائیل آن را یک “جرم امنیتی” می‌داند. کسانی که مجرم شناخته می‌شوند ممکن است به ۲۰ سال زندان محکوم شوند که بستگی به سن این کودکان فلسطینی دارد.

🖊 اسرائیل تنها حکومت در جهان است که معمولا کودکان فلسطینی را در دادگاه‌های نظامی که فاقد تدابیر اساسی برای محاکمه عادلانه است، محاکمه می‌کند. به علاوه، کودکان فلسطینی که توسط اسرائیل دستگیر می‌شوند با بدرفتاری و شکنجه‌های سیستماتیک مواجهند که قوه قضائیه و دولت اسرائیل به آن‌ها مشروعیت بخشیده است.

🖊 وضع اسفبار این نوجوانان مستند شده است. “صندوق نجات کودکان” که یک سازمان غیردولتی است در گزارش جدیدی گستردگی این مشکلات را به ثبت رسانده است.

🖊 در حال حاضر دستکم ۲۰۰ کودک فلسطینی در زندانی‌های اسرائیل از جمله زندان‌های اوفر، دامون و مجیدو به سر می‌برند. آن‌ها شامل کودکان معلول با مشکلات سلامت روان نیز هستند.

🖊 زندان‌های دامون و مجیدو بسیار شلوغند و کودکان فلسطینی زندانی در این زندان‌ها در شرایط نامناسب و غیربهداشتی نگهداری می‌شوند.

🖊 فعالان می‌گویند یافته‌های صندوق نجات کودکان نشان می‌دهد که با کودکان زندانی بدتر از حیوانات رفتار می‌شود. واقعیت این است که اگر با حیوانات اینگونه رفتار شود، یک رسوایی ملی یا حتی جهانی خواهد بود.
زنان زندانی نیز در معرض رفتار‌های وحشتناکی قرار دارند.

🖊 بیش از نیمی از کودکان فلسطینی که با این سازمان مصاحبه کرده اند گفته اند که بدرفتاری با آنان معمولا پیش از آغاز هرگونه تحقیقی آغاز شده است و آن‌ها تحقیر و شکنجه شده اند. در شهادت‌هایی که این سازمان جمع آوری کرده است، کودکان درباره استفاده از دستبند و چشم بند و آزار و اذیت‌های فیزیکی و کلامی در طی دستگیری و انتقال آن‌ها به زندان صحبت کردند. به علاوه بسیاری از آن‌ها در شب دستگیر شدند و قبل از بازجویی به آن‌ها اجازه خوابیدن داده نشده بود.

کودکان فلسطینی که زندانی میشوند نمی توانند به زندگی عادی برگردند

🖊 تقریبا نیمی از کودکانی که با این سازمان مصاحبه کردند گفتند که نمی‌توانند به زندگی عادی خود بازگردند. ۸۵ درصد از آن‌ها گفتند تجربه‌هایی که داشته اند آن‌ها را تغییر داده و تاثیر زیادی بر روی آن‌ها گذاشته است.

🖊 کودکان فلسطینی فقط از آن چه در زندان برایشان پیش می‌آید آسیب نمی‌بینند بلکه حتی قبل از آن هم مجبور به تحمل فشار زیادی هستند. اشغالگری وحشیانه اسرائیل در کرانه باختری، محاصره نوار غزه و محرومیت فلسطینیان از حقوق مشروعشان بحران‌های جدی و بسیار پیچیده‌ای برای آن‌ها ایجاد کرده است که بر سلامت جسمی و روحی آن‌ها تاثیر گذاشته است.

🖊 در ادامه این تحلیل آمده است، نقض حقوق بشر و شرایط بسیار بد در زندان تاثیرات روحی و روانی زیادی بر کودکان و خانواده‌های آن‌ها گذاشته است. اختلالِ ” اضطراب پس از سانحه ” در میان آن‌ها رایج است.

🖊 کودکان فلسطینی که سابقا توسط صهیونیست ها زندانی شده اند در این مصاحبه گفتند خشم آن‌ها افزایش یافته و تحملشان کم شده است. آن‌ها گفتند که دیگر نمی‌توانند به کسی اعتماد کنند. در حقیقت، آن‌ها مهارت‌های اجتماعی ضعیفی دارند و از دیگران فاصله می‌گیرند و تمایل به انزوا دارند، زیرا احساس امنیت نمی‌کنند و از دیگران می‌ترسند. بسیاری از آن‌ها ترک تحصیل می‌کنند.

🖊 در بخش دیگری از این مقاله آمده است، جامعه بین المللی باید اقدام کند و برای پایان دادن به بدرفتاری با کودکان فلسطینی، اسرائیل را تحت فشار بگذارد. قوانین بین المللی درباره نحوه برخورد با کودکانی که دستگیر می‌شوند روشن است. اسرائیل مانند بسیاری از موضوعات دیگر، به قانون بی اعتنا است.

🖊 در کنوانسیون بین المللی حقوق کودکان ۱۹۸۹ آمده است زندانی کردن کودکان باید آخرین راه چاره و کوتاه باشد. اسرائیل آن را در سال ۱۹۹۱ تصویب کرد، اما با انتقادات سازمان ملل درباره اجرای آن مواجه شده است. اکنون زمان آن رسیده است که به اقدام اسرئیل در نقض این قوانین بدون آن که مجازات شود، به سرعت پایان داد.

منبع : کانال و سایت رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء

[su_note]

در ادامه بخوانید »»»

معصومیت از دست رفته کودکان اینستاگرام [سوءاستفاده از کودکان برای مدلینگ، نابودی حقوق انسانی آنان است]

چگونه به مردم یمن کمک کنیم؟ [معرفی سه روش کمک نقدی به کودکان مظلوم یمن ]

نشر فیلم غیر اخلاقی کودکان در تلگرام ، دلیل مدیر مارکتینگ شرکت اپل برای حذف این برنامه از اپ استور

[/su_note]

با دکمه‌های زیر این صفحه را برای دیگران ارسال کنید
بنیانا

از بنیانا

سایت بنیانا محل نشر مقاله و خبر درباره دین اسلام است. در بنیانا درباره رویدادهای مهم پیرامون فرهنگ اسلامی و سبک زندگی در انقلاب اسلامی ایران می‌خوانیم... کلمه بُنیانا در اینجا به معنای پایه، اساس و بنیاد است.

رخداد از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات