دسته‌ها
کلمات | مقاله، یادداشت، گزارش

ناراحتی امام جمعه تهران از رواج جشن طلاق در جامعه


آیت‌الله محمد امامی کاشانی خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران در خطبه دوم با اشاره به سیاست‌های کلی جمعیت که از سوی مقام معظم رهبری در 14 بند ابلاغ شده است، به بند 4 و 5 آن پرداخت و گفت: بند چهارم پیرامون خانواده، اصالت خانواده و کانون خانه است و باید تحکیم پیدا کند و همچنین بند 5 آن در خصوص مسئله ازدواج و توجه دختران و پسران به ازدواج ، و لزوم کاهش امار طلاق است

وی اصالت خانواده و کانون زندگی را تمدن اسلامی خواند و افزود: دختران و پسران ما باید به این تمدن ببالند و به آن افتخار کنند،‌ از هم پاشیدگی، گسسته بودن و زندگی در تباه بودن تمدن مفتضحانه غرب است.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه در خصوص اهمیت تمدن اسلام به یک حدیث اشاره می‌کنم، خاطر نشان کرد: پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند: “هیچ خانه‌ای در پیشگاه خدا محبوب‌تر از خانه‌ای نیست که در آن ازدواج واقع شود.” و همچنین بر اساس آیه‌ای از قرآن کریم “خانه‌ای که در آن طلاق واقع می‌شود دشمن دارد.”

آیت‌الله امامی کاشانی اضافه کرد: طلاق بر اساس ضرورت صورت می‌گیرد و این ضرورت‌ها هم استثنایی است، اما با ابراز تأسف باید بگویم که اخیراً برای طلاق جشن می‌گیرند و کارت برای جشن طلاق پخش می‌کنند که این بسیار خطرناک و سمی برای جامعه و تمدن اسلامی است.

وی تاکید کرد: مرد و یا زنی که طلاق می‌گیرند جز جهنمی بودن چیز دیگری نیست که بخواهند کارت بدهند. شما که کارت چاپ می‌کنید، این کار را نکنید! کسانی که به شما مراجعه می‌کنند فاقد ارزش اسلامی هستند، وگرنه برای طلاق جشن نمی‌گرفتند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران با بیان این مطلب که دست‌هایی است که می‌خواهد فرهنگ اسلام و تمدن اسلام را از جامعه بگیرد، افزود: آدم‌هایی که در دنیا غرق و در عیش هستند چنین کاری می‌کنند.

آیت‌الله امامی کاشانی در ادامه سخنانش به اهمیت حجاب و عفاف در جامعه اشاره کرد و با بیان اینکه اولین سود حجاب و عفاف به جیب دختران جامعه می‌رود، گفت: با حجاب و عفاف آن‌ها سود می‌برند، دیگر مردان هوس‌باز نمی‌شوند و زنی هم هوس‌باز نمی‌شود. اینکه دختری با اینترنت تماس بگیرد و خود را عرضه کند، صحیح نیست. خوشبختانه و به کوری چشم دشمنان اسلام و نظام اسلامی اکثریت دختران و پسران ما چنین نیستند.

وی خطاب به دستگاه‌های فرهنگی اظهار داشت: پدران و مادران، آموزش و پرورش و دستگاه‌ها توجه کنند. اساتید، معلمان، دبیران، بانوان و فرهیختگان در تمدن دنیا مطالعه می‌کنند، مطالعه کنید و ببینید کدام تمدن بهتر از تمدن اسلامی پیدا می‌کنید.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: حتی دانشمندان غرب هم می‌گویند محدودیت ذات انسان است و این آزادی‌ها غلط و ضد انسانیت است. تمدن اسلامی آزادی واقعی را می‌آورد. البته پدران و مادران هم باید مراقب باشند ضمن اینکه در این زمینه چیزی که من می‌بینم کار فرهنگی است.

آیت‌الله امامی کاشانی خطاب به دختران و پسران افزود: دختران و پسران ما بدانند اگر می‌خواهند زندگی داشته باشند، باید بی‌بندوباری برود و به آن‌ها می‌گویم به تمدن خود توجه کنید، از لذت‌ها صرفنظر کنید، به لذت‌های اساسی توجه کنید، از لذت‌های دروغین دور شوید و به لذت‌های واقعی که زندگی است نزدیک شوید.

وی یادآور شد: در سال 88 شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه‌ای را گذراند که رئیس جمهور محترم گفته بود مصوبه خوبی است. از این رو همه دستگاه‌ها مخصوصاً صدا و سیما در برخوردها، فیلم‌ها و کارها فرهنگساز باشند.

آیت‌الله امامی کاشانی افزود: اگر معرفت باشد آدم فداکاری و از گناه بی‌حجابی دوری می‌کند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران همچنین سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر را گرامی داشت و گفت: در این روز ما دشمن بعثی را بیرون کردیم و شهامت‌ها و فضیلت‌ها نصیبمان شد.

مذاکرات ایران با 1+5 یکی دیگر از محورهای سخنان خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران در خطبه دوم بود.

وی با بیان اینکه مطلبی که دولت محترم با 1+5 مطرح کرد حقوق ایران است، اظهار داشت: حقوق ایران باید محفوظ بماند و آنچه مربوط به غنی‌سازی و نیاز نظام در ابعاد مختلف پزشکی و غیر پزشکی است به جاست و نه ملت و نه مقام معظم رهبری و نه دولت کوتاه نمی‌آیند.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران همچنین به جنایت‌های رژیم صهیونیستی اشاره کرد و با بیان اینکه صهیونیست الان می‌خواهد دنیا را ببلعد، تاکید کرد: البته خداوند به آن‌ها عزت و قدرت نداده است. آمریکا صهیونیست را دوست خود می‌داند در صورتی که دوست آن‌ها نیستند و می‌خواهند دنیا را زیر قبضه خود بگیرند. صهیونیست‌ها جنایتکارند و از این رو غرب باید از آن‌ها فاصله بگیرد. فاصله از آن‌ها به نفع دنیا، به نفع خود و به نفع ایران و به نفع طرفین است.

آیت‌الله امامی کاشانی در پایان سخنانش در خطبه دوم گفت: انشاءالله نظام اسلامی در سایه ولی عصر از همه شیطنت‌ها مصون بماند.

آیت الله امامی کاشانی در خطبه اول نماز عبادی – سیاسی این هفته تهران با بیان اینکه خود و عزیزان را به تقوای الهی دعوت می‌کنم افزود: شهادت امام موسی کاظم را تسلیت عرض می‌کنم. مورخین به اتفاق از سنی و شیعه 25 رجب را شهادت موسی بن جعفر اعلام کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس احادیث باید غضب را در درون نگه داشت اظهار داشت: غضب استاد بر روی دانشجو و غضب پدر و مادر بر روی فرزندان مؤثر است.

خطیب موقت نماز جمعه این هفته تهران به سیره امام موسی بن جعفر اشاره کرد و یادآور شد: امام موسی بن جعفر همواره در برابر ناملایمات آرام بود و هر گاه به ایشان جسارتی می‌کردند، حضرت با کلامی گرم و مهربان پاسخ می‌دادند.


در ادامه بخوانید »» سخنان سردار سلیمانی درباره دختران و پسران ایرانی [ویدیو]


با دکمه‌های زیر این صفحه را برای دیگران ارسال کنید
سیدحسام علوی

از سیدحسام علوی

سید حسام هستم . یک جنوبی خون گرم . دوست و همراه همیشگی من کتاب های تاریخی هستن . کلا به تاریخ بی نهایت علاقه مندم .با همکاری دیگر نویسندگان سایت بنیانا درباره سبک زندگی اسلامی خبر و مقاله منتشر میکنم . یا علی مدد.

رخداد از
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات