ریشه درگیری های خشونت آمیز شش ماه گذشته در ایران چه بود ؟

۰ متنی که در ادامه می خوانید به قلم محمد حسن روزی طلب (نویسنده و تاریخ پژوه )نوشته شده است :  در این رشته توئیت تلاش می کنم ، فهم خود را درباره ریشه درگیری های خشونت آمیز ۶ ماه گذشته که به #سازمان_مجاهدین_خلق منصوب می شود، بیان کنم. ۱- سازمان تا سال ۸۸ اعتقاد … ادامه خواندن “ریشه درگیری های خشونت آمیز شش ماه گذشته در ایران چه بود ؟”

۰

متنی که در ادامه می خوانید به قلم محمد حسن روزی طلب (نویسنده و تاریخ پژوه )نوشته شده است : 

در این رشته توئیت تلاش می کنم ، فهم خود را درباره ریشه درگیری های خشونت آمیز ۶ ماه گذشته که به #سازمان_مجاهدین_خلق منصوب می شود، بیان کنم.

۱- سازمان تا سال ۸۸ اعتقاد داشت که اول باید ارتش آزادی بخش و چریک ها وارد عمل شوند و بعد قیام و جنبش به وجود آید. بعد از این که دید سال ۸۸ اول جنبش به وجود آمد و سازمان در ابتدای کار نقشی نداشت. نظریه اش را عوض کرد و تقدم جنبش بر ارتش را مطرح کرد و تصویب کرد.

 

۲- سازمان منافقین اعتقاد دارد که دو مسئله می تواند سبب ایجاد جنبش علیه نظام شود : ۱- دعوای جناحی داخل حاکمیت مثل سال ۸۸ و ۲- اعتراضات اقتصادی

 

۳- سازمان متخصص ترین گروه در دنیا در تخلیه تلفنی است و از سال ۸۹-۹۰  تخلیه تلفنی هایش را به سمت فعالان اجتماعی و سیاسی کف برده و مشغول جمع آوری اطلاعات است. ۴۰۰ نفر مستقر در آلمان این کار را انجام می دهند.

 

۴-  سازمان از بدو روی شبکه های اجتماعی سوار است و البته بدون اسم؛ سازمان فعالان سیاسی اپوزیسیون در کف و مردم عادی را تور می کند و انها به منابع سازمان تبدیل می شوند، بدون این که بدانند طرف آنها سازمانی است.

مریم قجر
مریم قجر

۵- بیش از ۷۰درصد فراخوان های اعتراض و فیلم های اغتشاش که در #آمد_نیوز منتشر می شود، از کانال های مربوط به سازمان است. مسعودرجوی از دی ماه تاکنون ۵ پیام برای این اغتشاشات و درگیری ها فرستاده که در این سالها بی نظیر است .او می خواهد این اعتراضات را گران به عربستان و امریکا بفروشد.

 

۶ – نفرات سازمان شهرها را بین خودشان تقسیم کرده اند و در یک فرایند چند ساله نخبگان و معترضین کف را در گروه های تلگرامی سازماندهی کرده اند و مثلا در یک شهر کوچک بیش از ۵۰۰۰ عضو در گروه های مختلف هستند که زمینه هماهنگی درباره مکان و ساعت تجمع را انجا اعلام می کنند.

 

۷- خشونت، نحوه رفتار و شعارها همه مربوط به سازمان است. مثلا شعار چپ (اصلاح طلب اصولگرا دیگه تموم شد ماجرا) فقط در دانشگاه تهران  و یا مرگ بر روحانی فقط در مشهدسر داده شد . ولی شعارهای مستقیم مربوط به براندازی، در همه جا بود و مرتبا تکرار می شد.

 

۸- سرمایه گذاری هنگفت عربستان، بر روی سازمان مجاهدین خلق غیرقابل انکار است .

منبع(+)

 

guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات