ریشه درگیری های خشونت آمیز شش ماه گذشته در ایران چه بود ؟

متنی که در ادامه می خوانید به قلم محمد حسن روزی طلب (نویسنده و تاریخ پژوه )نوشته شده است :  در این رشته توئیت تلاش می کنم ، فهم خود را درباره ریشه درگیری های خشونت آمیز 6 ماه گذشته که به #سازمان_مجاهدین_خلق منصوب می شود، بیان کنم. 1- سازمان تا سال 88 اعتقاد داشت … ادامه خواندن “ریشه درگیری های خشونت آمیز شش ماه گذشته در ایران چه بود ؟”

با دکمه‌های زیر این صفحه را برای دیگران ارسال کنید

متنی که در ادامه می خوانید به قلم محمد حسن روزی طلب (نویسنده و تاریخ پژوه )نوشته شده است : 

در این رشته توئیت تلاش می کنم ، فهم خود را درباره ریشه درگیری های خشونت آمیز 6 ماه گذشته که به #سازمان_مجاهدین_خلق منصوب می شود، بیان کنم.

1- سازمان تا سال 88 اعتقاد داشت که اول باید ارتش آزادی بخش و چریک ها وارد عمل شوند و بعد قیام و جنبش به وجود آید. بعد از این که دید سال 88 اول جنبش به وجود آمد و سازمان در ابتدای کار نقشی نداشت. نظریه اش را عوض کرد و تقدم جنبش بر ارتش را مطرح کرد و تصویب کرد.

 

2- سازمان منافقین اعتقاد دارد که دو مسئله می تواند سبب ایجاد جنبش علیه نظام شود : 1- دعوای جناحی داخل حاکمیت مثل سال 88 و 2- اعتراضات اقتصادی

 

3- سازمان متخصص ترین گروه در دنیا در تخلیه تلفنی است و از سال 89-90  تخلیه تلفنی هایش را به سمت فعالان اجتماعی و سیاسی کف برده و مشغول جمع آوری اطلاعات است. 400 نفر مستقر در آلمان این کار را انجام می دهند.

 

4-  سازمان از بدو روی شبکه های اجتماعی سوار است و البته بدون اسم؛ سازمان فعالان سیاسی اپوزیسیون در کف و مردم عادی را تور می کند و انها به منابع سازمان تبدیل می شوند، بدون این که بدانند طرف آنها سازمانی است.

مریم قجر
مریم قجر

5- بیش از 70درصد فراخوان های اعتراض و فیلم های اغتشاش که در #آمد_نیوز منتشر می شود، از کانال های مربوط به سازمان است. مسعودرجوی از دی ماه تاکنون 5 پیام برای این اغتشاشات و درگیری ها فرستاده که در این سالها بی نظیر است .او می خواهد این اعتراضات را گران به عربستان و امریکا بفروشد.

 

6 – نفرات سازمان شهرها را بین خودشان تقسیم کرده اند و در یک فرایند چند ساله نخبگان و معترضین کف را در گروه های تلگرامی سازماندهی کرده اند و مثلا در یک شهر کوچک بیش از 5000 عضو در گروه های مختلف هستند که زمینه هماهنگی درباره مکان و ساعت تجمع را انجا اعلام می کنند.

 

7- خشونت، نحوه رفتار و شعارها همه مربوط به سازمان است. مثلا شعار چپ (اصلاح طلب اصولگرا دیگه تموم شد ماجرا) فقط در دانشگاه تهران  و یا مرگ بر روحانی فقط در مشهدسر داده شد . ولی شعارهای مستقیم مربوط به براندازی، در همه جا بود و مرتبا تکرار می شد.

 

8- سرمایه گذاری هنگفت عربستان، بر روی سازمان مجاهدین خلق غیرقابل انکار است .

منبع(+)

 

با دکمه‌های زیر این صفحه را برای دیگران ارسال کنید
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات