ضررهای موسیقی برای بدن چیست ؟ اسرار درون صدای شیطان را بشناسیم [دانلود ۵ قسمت برنامه رادیویی]

۰ براساس نظر بسیاری از روان شناسان، موسیقی احساسات بشر را در مسیر غیرطبیعی و غیرعادی توسعه می دهد، و انسان را در یک عالم ناخودآگاهی کامل فرو می برد و قوهٔ خیال بافی غیرطبیعی و غیر واقعی را در انسان زیاد می کند. موسیقی سبب لذت نیست بلکه فقط قوهٔ خیال را تحریک می … ادامه خواندن “ضررهای موسیقی برای بدن چیست ؟ اسرار درون صدای شیطان را بشناسیم [دانلود ۵ قسمت برنامه رادیویی]”

۰
اسرار درون صدای شیطان
اسرار درون صدای شیطان

براساس نظر بسیاری از روان شناسان، موسیقی احساسات بشر را در مسیر غیرطبیعی و غیرعادی توسعه می دهد، و انسان را در یک عالم ناخودآگاهی کامل فرو می برد و قوهٔ خیال بافی غیرطبیعی و غیر واقعی را در انسان زیاد می کند.

موسیقی سبب لذت نیست بلکه فقط قوهٔ خیال را تحریک می کند، و انسان از آن خیال های خود لذت می برد به خاطر آن که اگر چند نفر حتی یک نوع موسیقی گوش دهند.

لذتی که اینها از موسیقی می برند یک جور نیست، و آن تخیلاتی که در آن فرو می روند یک شکل نیست بلکه هر کس یک نوع لذتی می برد و در یک عالم خیالی سیر می کند. لذا می گویند اکثر بیماری های روانی از همین جا شروع می شود که انسان در یک عالم گنگ فرو می رود که خود نمی تواند تعریف نماید

و حالا به نظر بعضی از دانشمندان در مورد ضررهای موسیقی برای بدن توجه فرمایید.

۱- دکتر ولف آدلر (پروفسور دانشگاه کلمبیا)

موسیقی علاوه بر اینکه سلسله اعصاب ما را در اثر جلب دقت خارج از طبیعی آن، سخت خسته می کند. عمل ارتعاش صوتی که در موسیقی انجام می شود تولید تعرض خارج از حد طبیعی در جِلد (پوست) می نماید که بسیار زیانمند است.(۱۵)

 

۲- دکتر آلکسیس کارل، فیزیولوژیست بزرگ فرانسوی:

ساز و آواز و کنسرت ها و اتومبیل ها و ورزش نمی توانند جای فعالیت ها و کارهای سودمند اجتماعی را بگیرند. رادیو نیز مانند سینما و موزیکال، کاهلی کاملی به کسانی می بخشد که با آن سرگرمند بدون شک الکلیسم کارگران ما را از پا در می آورد و سر و صدای رادیو و سینما و ورزش نامناسب روحیهٔ فرزندان را فلج می کند.(۱۶)

 

۳- دکتر آرنولد فریدمانی (پزشک بیمارستان نیویورک و رئیس کلنیک سردرد)

او با کمک دستگاه هایی الکترونی تعیین امواج مغز و تجربیاتی که طی مراجعهٔ هزاران بیمار بدست آورده ثابت کرده است یکی از عوامل مهم خستگی های روحی و فکری و سردردهای عصبی، گوش دادن به آهنگ های رادیو است مخصوصاً برای کسانی که به موسیقی آن دقت و توجه می کنند.(۱۷)

 

۴- دکتر ربرت (متخصص روانشناسی کودک در انگلیس)

اطفال در رحم مادر تحت تأثیر موزیک  قرار می گیرند و اگر مادر حامله به موسیقی گوش دهد ضربان قلب طفل در رحم زیاد می شود این حالت از ۶ ماهگی به بعد است.(۱۸)

 

۵- دکتر اوریزن اسوت مارون:

هیجان بزرگترین عامل سکته های قلبی است هنرمندان اغلب به علت سکتهٔ قلبی در گذشته اند. از این بیان معلوم می شود هیجانِ حاصله از موسیقی تا چه حد خطرناک است.(۱۹)

منابع 🙁+)  ۱۴- بهشت جوانان، ص ۳۵۵. برگرفته از کتاب موسيقي از نظر دين و دانش.۱۵- بهشت جوانان، ص ۳۵۶. تأثير موسيقي بر روان و اعصاب ص ۱۳۳ و مانند آن مناظره ي دکتر وپير ص ۴۵۲.۱۶- بهشت جوانان، ص ۳۵۶. تأثير موسيقي بر روان و اعصاب ص ۱۳۴.۱۷- بهشت جوانان، ص ۳۵۶. موسيقي از نظر دين  و دانش ص ۴۷.۱۸- همان .۱۹- بهشت جوانان، ص ۳۵۷. موسيقي از نظر دين و دانش ص ۵۲.

***

بررسی ضررهای موسیقی برای بدن
بررسی ضررهای موسیقی برای بدن

مجموعه برنامه رادیویی صدای دجال در ۵ قسمت پانزده دقیقه به بررسی ضررهای موسیقی از زبان دانشمندان اروپایی و… می پردازد . صدای دجال یا صدای شیطان که برای نامگذاری موسیقی استفاده می شود در واقع بررسی اسرار نفته و تاثیر موسیقی و موزیک بر انسان است

این پنج قسمت برنامه که توسط گروه صدای میقات منتشر شده رو با فرمت .mp3 در ادامه می تونید دانلود کنید یا به صورت آنلاین بشنوید :

صدای دجال قسمت اول : 

دریافت صوت ۵ مگابایت 

 

صدای دجال قسمت دوم : 

دریافت صوت ۵ مگابایت 

 

صدای دجال قسمت سوم: 

دریافت صوت ۵ مگابایت 

 

صدای دجال قسمت چهارم : 

دریافت صوت ۵ مگابایت 

 

صدای دجال قسمت پنج : 

دریافت صوت ۵ مگابایت  

 

درباره صدای میقات

گروه اینترنتی صدای میقات که از دهه ۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است از پیشتازان عرصه تولید محتوای وب فارسی است. سایت صدای میقات به آدرس sedayemighat.com در سال های گذشته بارها مورد حمله اینترنتی توسط گروه های ضد ایران قرار گرفته است .

تولیدات این گروه بیشتر در قالب پادکست و رادیوی اینترنتی است.اما این گروه تولیدات ویدیویی نیز داشته است . از مجموعه برنامه های معروف این گروه پادکست هفتگی “زنگ بیداری” را می توان نام برد . و از مجموعه داستان های صوتی معروف این گروه دو نمونه “ من امام حسینی ام ” و “ کمی دیر تر ” را می توان نام برد .

کانال گروه صدای میقات در سروش :  http://sapp.ir/sedayemighat

سیدحسام علوی

نویسنده: سیدحسام علوی

سید حسام هستم . یک جنوبی خون گرم . دوست و همراه همیشگی من کتاب های تاریخی هستن . کلا به تاریخ بی نهایت علاقه مندم .با همکاری دیگر نویسندگان اینجا درباره سبک زندگی اسلامی خبر و مقاله منتشر میکنم . یا علی مدد.

guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات