دسته‌ها
مقاله

سخنی با آن‌ها که هنوز عضو پیام رسان های ایرانی نشده اند و چند سوال از دولت ایران درباره تلگرام

 چند کلمه‌ای با اونایی که کمر همت رو برای تخریب پیام‌رسان‌های ایرانی بستن

حتماً دلایل شما برای استفاده نکردن از سروش و نرم‌افزارهای ایرانی اینه که امنیت نداره، اطلاعات‌مون به دست سپاه میفته، سرعتش پایینه، مثل تلگرام نیست و…

حالا جوابتون: 

اول:  اونایی که تحت تأثیر تبلیغات سوء بعضی کانال‌ها فکر می‌کنن سروش زیر نظر سپاه یا بسیج هست کاملاً در اشتباه هستن… سروش حاصل تلاش چندتا نخبه ایرانی هست که با حمایت صداوسیما تونستن این نرم‌افزار رو برای مردم‌شون طراحی کنن

همین جماعت مخالف سروش، برای فرار مغزها خوب نالهٔ «وا مصیبتا» و «وا اسفا» سر میدن ولی حالا خودشون حاضر نیستن از ۴ تا جوونی که تو ممکلت موندن و نرم‌افزار ساختن برای رقابت با تله‌گرام حمایت کنن.. واقعا که عجیب آدمایی هستن!!!

دوم : اون دسته از بزرگوارانی که امنیت سروش رو زیر سؤال می‌برن و میگن سروش موقع نصب، اجازهٔ دسترسی به فایل‌هاتون رو می‌گیره، باید به عرض‌شون برسونم که شما هر برنامه‌ای که نصب کنید ازتون اجازه دسترسی به فایل‌های صوتی و تصویری رو می‌گیره، حتی همون تله‌گرام عزیزتون اما از اون جایی که همیشه مرغ همسایه غازه، هیچ‌کدوم متوجه این مسئله موقع نصب تله‌گرام نبودین.

جالب‌تر اینکه شما می‌تونید به نرم‌افزاری که سرورش خارج از کشوره اطمینان کنید ولی به نرم افزاری که سرورش داخل کشور خودتونه نه!!!! ضمناً در نرم‌افزارهای داخلی اگر سوءاستفاده‌ای شد می‌تونید بر اساس قانون جرایم رایانه‌ای از اونا شکایت کنید ولی در خارجی‌ها چی؟!

البته من در عجب از کسایی که وقتی میگی خارحی‌ها اطلاعات‌تون رو می‌برند میگن ما که اطلاعات مهمی نداریم! وقتی میگیم از داخلی استفاده کنید میگن اطلاعات‌مون رو می‌برند! از طرف دیگه برای دسترسی به همون خارجی‌ها هم از اینترنت ایران استفاده می‌کنند!

سوم :  اونایی که میگن تو نرم‌افزارهای ایرانی پیام‌هامون کنترل میشه بد نیست یه مقدار مطالعه و تحقیق انجام بدن!!! واقعیت اینه که وقتی شما از یه نرم‌افزاری که سرورش خارج از خاک ایرانه استفاده می‌کنید وظیفهٔ دستگاه‌های مسئول اینه که تمام پیام‌های شما و ارتباطات‌تون رو رصد کنن، اما موقع استفاده از نرم‌افزارهای پیام‌رسان ایرانی هیچ سازمان و نهادی اجازه رصد پیام‌های شما رو نداره و فقط با اجازه یک مقام قضایی و در موارد ضروری این کار صورت می‌گیره…

چهارم :  اونایی هم که میگن کسب‌وکارشون با فیلتر تله‌گرام کساد شده و یه عده هم برای اینکه خودشون به رفع‌فیلتر تله‌گرام برسن شدن حامی این دوستان و میگن وا تلگراما که شما اومدین کسب‌وکار یه عده رو کساد کردین و چند هزار نفرو بیکار کردین و….

به عرض این دوستان برسونم که اولاً که با برچیده شدن نرم افزارهای خارجی مثل تله‌گرام جلوی خروج چندهزار میلیارد تومان ارز از کشور گرفته میشه… به نظر شما با این چند هزار میلیارد چند هزار تا شغل میشه ایجاد کرد؟؟؟…پس اگه شماها واقعا نگران جمعیت بیکاران هستین بهتره که نرم‌افزارهای ایرانی رو تبلیغ کنید..

اون دوستانی هم که کسب و کارشون تو تلگرام کساد شده میتونن برای ادامه کارشون از سروش استفاده کنن.. مطمئناً وقتی چندین میلیون نفر توی #سروش باشن اونا هم کسب و کار خوبی دارن

و اما حرف آخر

من هم قبول دارم که سروش و بعضی داخلی‌ها مشکلاتی داره و منکرش نیستم… اما همون تله‌گرامم از اول مشکلات زیادی داشت ولی کم کم پیشرفته شد… پس شما هم کمی صبور باشین و با حمایت از تولیداتی که محصول فکر نخبه‌های کشور خودتونه بهشون قوت قلب بدین و اجازه ندین از اینکه توی کشور موندن دلسرد بشن 

اگه مایل بودین می تونید مطلبی که درباره مقایسه میان شش پیام رسان داخلی ( سروش ، گپ،بیسفون ) نوشتیم رو بخونید 

[su_note note_color=”#c8e6c9″]

تلگرام ابزار اصلی اغتشاش گران و عامل اصلی بوجود آمدن اغتشاشات است.

دشمنان مردم همچون مسئولان اسرائیل خواستار رفع انسداد تلگرام در ایران هستند.

صاحب تلگرام از ارائه نسخه ای خبر داد که دیگر هیچ دولتی نتواند آن را فیلتر کند.

 آنوقت آقای جهرمی (وزیر ارتباطات) و بسیاری از مسئولین ایرانی می گویند : دنبال رفع فیلتر یا افزایش سرعت تلگرام هستیم . 

[/su_note]

چند سوال از دولت آقای حسن روحانی و شخص وزیر ارتباطات و نمایندگان مجلس ایران :

چرا باید در فضای مجازی ایران کاپیتولاسیون حاکم باشد و شبکه های اجتماعی خارجی براحتی تمام قوانین جمهوری اسلامی ایران را زیر پا بگذارند و هر غلطی میخواهند بکنند؟

چرا میلیون ها ایرانی باید تابع قوانین یک جوان خارجی فعالیت کنند؟ آقای جهرمی، بارها از این جوان خارجی ذلیلانه تقاضا کرده اید و آن جوان مغرور ، شما و مردم ایران را تحقیر کرده است. این همه تحقیر برای چه؟

آیا این عاقلانه است که دقیق ترین اطلاعات بیش از ۴۰ میلیون ایرانی به صورت لحظه ای از کشور خارج و نگهداری شود؟

براستی درآمد تلگرام از کجاست و چه مقدار از درآمد تلگرام، از راه فروش اطلاعات به آمریکا و اسرائیل است؟

فقط بخاطر تلگرام، چقدر ارز از کشور خارج میشود؟

درآمد وزارت ارتباطات از دلالی اینترنت مصرفی تلگرام چقدر است؟

درآمد وزارت ارتباطات از تبادل میلیونها محتوای غیر اخلاقی با حجم بالا چقدر است؟

تلگرام عامل اصلی فروپاشی چند هزار خانواده بوده است خواهد بود؟ و در کجای جهان اینگونه خانواده ها را با شبکه های اجتماعی تنها گذاشته اند؟

چند میلیون جرم در جامعه با تلگرام انجام شده و چه تعداد پرونده در مراجع قضایی تشکیل شده است و بخاطر عدم همکاری تلگرام چه تعداد پرونده بلاتکلیف مانده است؟

آقایان مسئول ، نقش توئیتر و فیسبوک در فتنه ۸۸ و نقش تلگرام و اینستاگرام در سال ۹۶ ، را دیده اید و باز هم فکر میکنید آنها برای رضای خدا ابزارشان را در اختیار ما قرار میدهند؟ لطفا بیدار شوید و ببینید با این افکار و روش های غلط چه بر سر این مردم و مملکت آورده اید. لطفا کمی هم منافع مردم را در نظر بگیرید.

***** 

بعد از مشخص شدن دست داشتن کانال های تلگرامی همچون آمد نیوز در آشوب ها و کشته شدن هم وطنان عزیزمان در این اغتشاش های دی ماه 96 و همچنین تبلیغ کانال های جدید و قدیم آمد نیوز توسط شخص سازنده و مدیر تلگرم ، یک سوال پیش می‌آید : 

یه کانال‌تروریستی مهم‌تر از 40 میلیون مخاطب؟!

 یک سوال مهم: چرا مدیر تله‌گرام حاضر است 40 میلیون مخاطب خود در ایران را پای دفاع از یک کانال تروریستی و خرابکار که آموزش ساخت بمب و حمله به اموال و مراکز عمومی و ایجاد آشوب و ناامنی می دهد، فدا کند اما توقف فعالیت این کانال را نپذیرد؟!

آیا غیر از این است که پشت پرده، سرویس های جاسوسی ضد ایرانی تصمیم می گیرند و تلگرام و قبیل آن در فضای مجازی، از رویه تحریم ها استثنا شده، صرفا برای تدارک همین بی ثباتی و نا امنی است؟!

#التماس_تفکر

منبع متن : کانال سروش جبهه انقلاب اسلامی @jebheh

با دکمه‌های زیر این صفحه را برای دیگران ارسال کنید
سارا دانشور

از سارا دانشور

سلام . سارا دانشور هستم . نویسنده و گردآورنده مطالب سایت بنیانا . . . | . . . چه تصویر قشنگی‌ست که در صحنه‌ی محشر ؛ما دور حسینیم و بهشت است که مات است . . .

رخداد از
guest

5 نظرات
قدیم ترین
جدیدترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
ناشناس
ناشناس
6 سال قبل

درود بر شما و وقت بخیر …….
کاملا درسته….

عسکری
عسکری
6 سال قبل

عالی بود
احسنت
اجرکم عند الله

محمد
محمد
6 سال قبل

سلام بابا لطفا از ما لینوکس ها هم حمایت کنید و یه نسخه درست و حسابی تو مخازن yaourt بزارین یا همین نسخه لینوکس و سر و سامون بدین به هیچ عنوان اجرا نمیشه ک بماند پسوند فایل هم .zip هست !

اصغرنوری
اصغرنوری
6 سال قبل

عالی بود
ولی وحدت در دولت ما نیست
فقط فکر جیب خودشان هستند
مردم برای آنها اهمیتی ندارد.آنها مردم را ابزاری برای رسیدن اهداف خود قرار داده اند
کاش به جای اینهمه جناه بازی به مشکلات مردم رسیدگی میکردند
اللهم عجل الولیک الفرج

علی
علی
پاسخ به  اصغرنوری
6 سال قبل

سلام . احساسات پاک شما محترم … اما اوضاع اینطوری ها هم بد نیست . چه بسیار خدمتگزاران و مدیرانی که برای خدمت به مردم شب ها خواب ندارند . پیشنهاد میکنم این مقاله رو بخونید : https://bonyana.com/12649/