دسته‌ها
کیوسک

روایتی از تلاش بهنام نوباوه‌وطن ؛ این دل را به راه نیکی و احسان فدا کنید

photo_2016-08-31_14-06-01

✅ بهنام نوباوه‌وطن، خیری است که سعی می‌کند به مردم محله‌اش خدمت کند. او که سال‌ها پیش از این از محله‌ای که در آن متولد شده مهاجرت کرده هنوز هم به عشق مردم محله‌اش در منطقه 11 به آنجا می‌رود وهر کاری که از دستش ساخته باشد برای اهالی انجام می‌دهد.

او مردم محله‌اش را مردمی نجیب و تحصیلکرده معرفی می‌کند و می‌گوید: محله ما از محله‌های بنام تهران است اما به‌دلیل بافت فرسوده و متراکم، مستعد بروز انواع معضلات اجتماعی است و البته در حال حاضر هم بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در آنجا وجود دارد که از آن جمله می‌توان به اعتیاد اشاره کرد.

✅ آقای نوباوه در کنار کارهای خیری مثل ارسال بسته‌های ارزاق برای نیازمندان، کمک به تهیه جهیزیه و… که انجام می‌دهد کانون NA را هم برای ترک معتادان ایجاد کرده و علاوه بر ترک آنها برایشان کار مناسب هم پیدا می‌کند تا پس از پاک شدن دوباره وسوسه نشوند.

علاوه بر این فعالیت‌ها آقای نوباوه بانی حسینیه‌ای به نام حضرت علی‌اصغر(ع) در محله هم هست و فعالیت‌های زیادی در آن انجام می‌دهد. او در این‌باره می‌گوید: پدر مرحوم‌ام از سال 40هیئت عزاداری داشت. یادم هست در ایام محرم برای عزاداری چادر می‌زدیم و مردم به هیئت می‌آمدند.‌

من و برادرهایم هم در برنامه‌های هیئت مشارکت داشتیم و در واقع بچه هیئتی بودیم تا اینکه حول و حوش سال 80 ملک موقوفه‌ای در محله بود که من با مالک آن صحبت کردم و آن را تبدیل به حسینیه کردیم؛ حسینیه‌ای که به یاد آیینه‌کاری حرم امام رضا(ع) آن را آیینه‌بندی هم کرده‌ایم و بارها پذیرای زائران امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) شده است.

این جملات را با حالتی خاص بیان می‌کند و می‌گوید: خوشحالم از اینکه این حسینیه فعال است، تمام جشن‌های محل در این حسینیه برگزار می‌شود و مردم شیرینی و شربت پخش می‌کنند.

2 بار در سال آش نذری ( بیش از 20دیگ) در اینجا پخته و بین مردم توزیع می‌شود. ایام محرم و صفر و ماه رمضان هم که دیگر جای خود دارد. کلاس‌های مختلف قرآنی در حسینیه برگزار می‌شود و مردم برای انجام کار ثواب به حسینیه می‌آیند.

منبع: مجله همشهری دو ( ضمیمه روزنامه همشهری )

با دکمه‌های زیر این صفحه را برای دیگران ارسال کنید
زهرا .

از زهرا .

نویسنده جدید و پرکار سایت بنیانا هستم . . . |
چه صبحی باشد آن صبحی
که تو در قنوتت دعای
" اللهم عجل لولیک الفرج "
می خوانی
و فرشته یک به یک آمین می گویند.... |

اللهم أصلح کل فاسد من امور المسلمین.

guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات