دانلود

دانلود کامل فیلم خداحافظ رفیق + آهنگ های تیتراژ

فیلم خداحافظ رفیق
فیلم خداحافظ رفیق

داستان فیلم زیبای ” خداحافظ رفیق “، پیرامون مرگ و شهادت و جهان پس از آن است. این فیلم در سه اپیزود: “خداحافظ رفیق” ، “یك لحظه رنگین كمان” و ” گل شیشه ای” در سال ۱۳۸۲ تهیه و تولید شده است.

كارگردان فیلم متفاوت خداحافظ رفیق، بهزاد بهزادپور و موسیقی متن این فیلم كه اثری از سعید شعبانی نژاد است، بسیار شنیدنی و زیباست. دانلود و تماشای این فیلم معنوی و تأثیرگذار را به همه شما عزیزان پیشنهاد می كنیم.

تهیه کنندگان: سازمان توسعه سینمایی حوزه هنری، سازمان تبلیغات اسلامی

 

خلاصه فیلم خداحافظ رفیق :

فیلم خداحافظ رفیق  را می‌توان به چهار اپیزود تقسیم کرد: در اپیزود اول « خداحافظ رفیق » جانباز شیمیایی به نام مسلم که همسرش او را ترک کرده، با دوستان شهیدش در بهشت زهرا قرار می‌گذارد. او به همراه دوستان شهیدش با موتور سیکلت از میادین مختلف تهران، مکان‌ها و دوستان محتلف از جمله جانباز قطع نخاعی به نام اصغر در بیمارستان، بازدید می‌کند و از اصغر می‌خواهند که زندگی مادی این جهان را رها ساخته و همراه آنان شود.

او نیز می‌پذیرد و همراه آنان به بهشت زهرا باز می‌گردد. به هنگام خداحافظی، مسلم که تنها مانده، گریه و زاری می‌کند و از شهیدان می‌خواهد که او را نیز با خود ببرند؛ اما ایشان پاسخ می‌دهند که در این خصوص اجازه‌ای ندارند. مسلم با پافشاری موفق می‌شود اذن شهادت را اخذ و همراه شهیدان برود.

 

 

 

در اپیزود دوم فیلم خداحافظ رفیق ( یک لحظه رنگین‌کمان ) یک گروه فیلمبرداری مشغول تصویربرداری از بقایای جنگ هستند که ناگاه دو نوجوان وارد کادر دوربینشان می‌شوند و تقاضا می‌کنند تا خاطرهٔ آنها نیز شنیده شود.

آنها این تقاضا را می‌پذیرند. اما به هنگام بازبینی، دو جوان بسیجی را در تصویر نمی‌بینند. پس از مدتی پلاک‌های آن دو را در تفحص یافته و درمی‌یابند این دو نوجوان شهید شده بودند. گروه به هنگام بازگشت بر روی مین رفته و شهید می‌شوند.

 

 

 

در اپیزود سوم ( گل شیشه‌ای ) دختر خردسال شهیدی که در مجاورت ایستگاه راه‌آهن زندگی می‌کند، در انتظار بازگشت پدر از جبهه با دسته گل به استقبال قطارهایی که رزمندگان را از جبهه به شهرشان باز می‌گرداند، می‌رود. از زبان یکی از رزمندگان می‌شنویم، هر رزمنده‌ای که از این دختر دسته گلی دریافت کند، شهید می‌شود.

 

بار آخر که می‌خواهد دستهٔ گل را به رزمنده‌ای تحویل دهد، پدر شهیدش را مشاهده می‌کند و این بار دسته گل را به خود او باز می‌گرداند. مادر از انتظار طولانی دختر برای بازگشت پدر خسته شده و هر چه به او می‌گوید که پدرش شهید شده، دختر نمی‌پذیرد. دختر برای آخرین بار از مادر اجازه می‌گیرد که این بار نیز به انتظار پدر در ایستگاه بنشیند. قرار می‌شود در آن سرمای طاقت‌فرسا، پس از نیم ساعت، مادر او را به همراه خود بازگرداند. اما مادر خواب می‌ماند و دختر در آن سرما، یخ می‌زند و می‌میرد.

 

 

 

در اپیزود چهارم فیلم خداحافظ رفیق پسر جوان و امروزی، سه اپیزود بالا را در سینما مشاهده کرده و تحت تأثیر قرار می‌گیرد. او برای رفتن به گیشا سوار خودرویی می‌شود که راننده‌اش، شهیدی است که قبلاً در فیلم مشاهده کرده‌ایم. پسر جوان با دیدن شهدایی که تصاویرشان را در سینما دیده، همراه آنان می‌شود. راننده به مقصد رسیده گویا پسر جوان، خواب است و پیاده نمی‌شود. معلوم می‌شود او نیز به خیل شهیدان پیوسته است.

 

photo_2016-08-14_21-37-36

 

دانلود بخش اول فیلم خداحافظ رفیق : “خداحافظ رفیق”، با حجم ۱۸۱ مگابایت | لینک سرور ایران | لینک سرور آلمان

 

دانلود بخش دوم فیلم خداحافظ رفیق :  “یک لحظه رنگین کمان”، با حجم ۸۱ مگابایت |لینک سرور ایران | لینک سرور آلمان 

 

دانلود بخش سوم فیلم خداحافظ رفیق :  “گل شیشه ای”، با حجم ۶۳ مگابایت | لینک سرور ایران | لینک سرور آلمان

 

دانلود کامل ( حجم ۳۱۴ مگابایت)

…………………………                …………………………………                  …………………….

دانلود آهنگ لای لای (لالایی)  سکانس آخر فیلم خداحافظ رفیق ۵ مگابایت)  | دانلود 

موسیقی متن خداحافظ رفیق , قسمت اول | دانلود 

موسیقی متن خداحافظ رفیق , قسمت دوم | دانلود  

آهنگ تیتراژ آغازین |دانلود

آهنگ تیتراژ پایانی |دانلود 

.

ان شاالله لذت ببرید ?  التماس دعا ✅ 

برچسب ها

مطلب بعدی را انتخاب کنید

‫4 نظر

    1. ممنونیم از شما . به دوستان محتوایی سایت اطلاع دادم این کلیپ رو اضافه کنن به این مطلب .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.