دانلودکتاب الکترونیک

دانلود رایگان کتاب آداب روزه داری احوال روزه داران

  نسخه الکترونیکی کتاب آداب روزه داری احوال روزه داران به مناسبت ماه مبارک رمضان در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

این کتاب را که در خبرگزاری های مختلف انتشاز یافته یود  برای دانلود در مجله بنیانا  اماده کرده ایم در ادامه متنی درباره این کتاب و لینک های دانلودرا می بینید

کتاب آداب روزه داری احوال روزه داران در تابستان ۱۳۹۱ چاپ گردیده است. کتاب آداب روزه داری احوال روزه داران گزیده‌ای از مجموعهٔ توصیه‌ها، نصایح، تحلیل‌ها و مواعظی است که درماه های رمضان در طول ۲۲ سال گذشته ـ از سال ۱۳۶۹ تا ۱۳۹۰ ـ در بیانات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) در ۴۲۲ صفحه توسط انتشارات انقلاب اسلامی و به کوشش جناب آقای علیرضا مختارپورقهرودی گردآوری و تدوین شده است.

در مقدمه این کتاب آداب روزه داری احوال روزه داران آمده است:  “در انتخاب مطالب کتاب آداب روزه داری احوال روزه داران دو ویژگی مورد توجّه قرار گرفته است: نخست؛ موضوع بیانات ماه مبارک رمضان، معارف دینی مربوط به روزه‌داری، آداب دعا، تکالیف مؤمنان در این ماه از نظر فردی، اجتماعی و سیاسی و نظایر آن باشد. دوم؛ صرفاً در محدودهٔ زمانی از حلول ماه مبارک رمضان تا پایان روز عید سعید فطر هر سال بیان شده باشد.

مخاطبان این مواعظ عموم مردم بوده‌اند هرچند گاه این سخنان در دیدار جمعی از قاریان قرآن کریم، کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران، نمازگزاران نماز جمعه، اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان، شاعران و… بیان شده‌اند.


قبلا هم کتاب های زیادی به صورت پی دی اف برای دانلود رایگان ارائه کرده بودیم که برخی از انها از طریق لینکهای زیر در دسترس اند

کتاب جوشکاری , دانلود رایگان  / نویسنده:حسین عالمی

دانلود کتاب شریف ” نهج البلاغه ” با شیوه کم علامت (دریافت فایل های pdf)

کتاب شریف «مفاتیح الجنان» با شیوه اعراب گذاری کم علامت (دریافت فایل های pdf)

کتاب شریف “صحیفه سجادیه” با ویژگی های ممتاز  (دریافت فایل های pdf)


بنابراین در انتخاب مطالب کتاب آداب روزه داری احوال روزه داران دو ویژگی مورد توجّه قرار گرفته است:

نخست؛ موضوع بیانات ماه مبارک رمضان، معارف دینی مربوط به روزه‌داری، آداب دعا، تکالیف مؤمنان در این ماه از نظر فردی، اجتماعی و سیاسی و نظایر آن باشد.

دوم؛ صرفاً در محدودهٔ زمانی از حلول ماه مبارک رمضان تا پایان روز عید سعید فطر هر سال بیان شده باشد. خوانندهای که با دقّت کتاب آداب روزه داری احوال روزه داران را مطالعه کند درخواهد یافت که فضای معنوی خاصی در این مجموعه احساس می‌شود که دلیل آن بر زبان گویندهٔ عظیم‌الشأن آن نیز جاری شده که در ماه رمضان فضای معنوی و ملکوتی بر عالم و به خصوص بر جامعهٔ اسلامی و مؤمنین اهل عبادت حکم‌فرماست و بر همهٔ افعال و بیانات و روحیات مسلمانان تأثیر می‌گذارد.

کتاب آداب روزه داری احوال روزه داران

در صفحاتی از کتاب آداب روزه داری احوال روزه داران آمده است:

مقام والای عبودیّت

مکرّر عرض کرده‌ایم که سرّ مسئله در این است که انسان بتواند خودش را به عبودیّت الهی متّصف کند. عبد، یعنی تسلیم اراده و حکم خدا و شریعت الهی. لبّ تمام دستورات و احکام و فرامین الهی و شرایع انبیا، همین یک کلمه است و شاید پیامبران خدا، قبل از آنکه مقام نبوّت برای آن‌ها انتخاب بشود و خدای متعال آن‌ها را به نبوّت سرافراز کند، به عبودیّت سرافراز کرده باشد؛ همچنان که حتماً همین‌طور است. در یک روایت است که انّ الله اتّخذ محمّداً عبداً قبلان یتّخذه رسولا. اوّل، خدای متعال او را خلعت عبودیّت پوشانید و بعد، به مرحله و رتبهٔ نبوّت فایز کرد. کأنّه این، در هر تعالی یی مقدّمهٔ لازم و شرط اصلی است. در هر اندازه تکاملی، عبودیّت، شرط اصلی است. البتّه، عبودیّت هم مراحلی دارد. آن مرحلهٔ پایین عبودیّت، آن‌چنانی که امثال ماها بتوانیم در آن طمع بورزیم، همین است.

در بخش دیگری از کتاب آداب روزه داری احوال روزه داران آمده است:

خودمان را آمادهٔ اطاعت کنیم؛ همه چیز را از او بدانیم؛ نعمت‌های الهی را، حقیقتاً نعمت‌ها و موهبت‌های الهی بدانیم؛ آن‌ها را فرآوردهٔ قدرت و علم و توانایی خودمان ندانیم؛ بدانیم که ما هم وسیله‌ایم. ذهن ما، دست ما، عمل ما، سرپنجهٔ ما و تلاش ما، وسیله‌ای برای تحقّق ارادهٔ الهی است. حقیقتاً بندگان شایستهٔ خدا مثل امام بزرگوار ما رضوان‌الله‌تعالی علیه قدر ماه رمضان و قدر آن ساعات و ایّام را می‌دانستند و از آن، کمال استفاده را می‌بردند. ما ائمّهٔ معصومین علیهم‌السّلام را که زیارت نکرده‌ایم؛ امّا انسان می‌توانست رشحه‌ای از رشحات همان عبادات و توجّه‌ها را در وجود مقدّس امام عظیم‌الشّأن بزرگوار راحلمان مشاهده کند.

 

 کتاب آداب روزه داری احوال روزه داران از طراحی مناسبی برخوردار است که خواننده حتی با مطالعه طولانی مدت رو صفحه مانیتور یا رایانه همراه خسته نمیشود

همچنین منبع روایات و احادیث نیز  در پایان کتاب آداب روزه داری احوال روزه داران ذکر شده است.

 در ادامه لینک دانلود این کتاب و جعبه مطاله انلاین از کتاب را می بینید

 دانلود کتاب آداب روزه داری احوال روزه داران از بیان باکس: دریافت

دانلود کتاب آداب روزه داری احوال روزه داران از تسنیم: دریافت

 

برچسب ها

مطلب بعدی را انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.