تشرف جوان مسیحی روسی به دین مبین اسلام در رشت

عصر 19 خرداد 97 جوان روسی اهل مسیحیت با حضور در بیت نماینده ولی‌فقیه در گیلان با ذکر شهادتین به دین اسلام مشرف شد.

 نماینده ولی‌فقیه در گیلان عصر امروز در آیین تشریف جوان روسی به دین مبین اسلام در دفتر خود با اشاره به نزول قرآن کریم به‌عنوان راهنمای بشریت اظهار کرد: هر چیزی که موجب سعادت انسان است خداوند از طریق قرآن کریم به پیامبر اکرم (ص) اعلام و از سوی ایشان نیز به ما رسیده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رسول فلاحتی با اشاره جایگاه قرآن مجید در بین مسلمانان افزود: همان‌گونه که انجیل در بین مسیحیان ارزشمند است قران به‌عنوان راهنمای کامل بشریت در بین ما مسلمانان عزیز است.

امام‌جمعه رشت با اشاره به اعطای امتیازات به فرد مشرف شده از سوی خداوند گفت: خداوند متعال در قرآن فرموده اگر کسی قبلاً مسلمان نبوده و بعد دین اسلام را اختیار کند لازم نیست نماز، روزه و سایر عبادات این دین را قضا کند و این در حالی است که اگر فرد مسلمانی عبادات واجب اسلام را انجام ندهد مورد مواخذه قرار می‌گیرد.

 

فلاحتی با اشاره به اینکه اسلام به مسلمان بسیار بها می‌دهد خاطرنشان کرد: خداوند آن‌قدر برای انسان ارزش قائل است که فرد مسلمان شده را مانند سایر افراد محترم می‌شمارد.

وی با تأکید بر اینکه ما به همه پیامبران ازجمله به حضرت عیسی (ع) و حضرت موسی (ع) احترام می‌گذاریم تصریح کرد: ما نه‌تنها برای پیامبران سایر ادیان بلکه برای همه موجودات زنده هم احترام قائلیم تا جایی که اگر آب برای وضو داشته باشیم و موجود زنده‌ای تشنه باشد ابتدا آن را سیراب می‌کنیم.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه پیامبر ما ۱۲ جانشین داشته که نام اولین آن‌ها حضرت علی علیه‌السلام و نام آخرین جانشین حضرت مهدی (عج) است افزود: طبق تعابیر دینی هنوز آخرین جانشین پیامبر زنده است و همه ادیان معتقدند که در آینده فردی می‌آید و دنیا را نجات می‌دهد.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه اسلام سراسر زیبا بوده و تأکید بر زندگی کردن زیبا دارد گفت: ماکسی را که وارد دین اسلام می‌شود را دوست داریم و خوش‌آمد می‌گوییم و رهبری نیز به شما خوش‌آمد می‌گوید.

جوان مسیحی مشرف شده به اسلام نیز در این آیین با بیان اینکه از گرویدن به دین اسلام احساس آرامش می‌کنم اظهار کرد: قبول کردن دین اسلام بهترین راه زندگی انسان است.

آنتون ساوکوف با بیان اینکه برخی از بستگانم مخالف گرویدن و پذیرفتن دین اسلام از طرف من هستند افزود: همین‌که من مسلمان شده‌ام برایم کافی است چون اسلام دین کاملی است.

این جوان تازه‌مسلمان شده در شهر سن‌پترزبورگ روسیه با ملیکا علیزاده که از دانشجویان مقیم روسیه است آشنا شده و سپس به دین اسلام گرویده است.

این جوان روسی پس از مشرف شدن به دین اسلام نام کیان را برای خود برگزیده و بسیار نیز از وضعیت حجاب و آرامش ظاهری موجود در کشور ازجمله گیلان ابراز خرسندی می‌کند.

گفتنی است خطبه عقد موقت بین ملیکا علیزاده و کیان ساوکوف توسط امام‌جمعه رشت خوانده شد. 

گزارش تصویری این برنامه را در این لینک تماشا کنید 

***

ویدیو : لحظات مبارک شهادتین کیان ساوکوف

دریافت ویدیو (11مگابایت) (لینک کمکی)

منتشر شده توسط سارا دانشور

سلام . سارا دانشور هستم . نویسنده و گردآورنده مطالب سایت بنیانا . . . | . . . چه تصویر قشنگی‌ست که در صحنه‌ی محشر ؛ما دور حسینیم و بهشت است که مات است . . .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.